Bridgestone získal ocenění BMW Supplier Innovation Award 2014 v kategorii „Efficient Dynamics“ za technologii ologic

20. října 2014, 12:20

Bridgestone získal ocenění BMW Supplier Innovation Award 2014 v kategorii „Efficient Dynamics“ za novou technologii Bridgestone ologic, na jejímž základě byly vyvinuty pneumatiky pro elektromobil BMW i3 s optimalizovanými emisemi CO2.

Franco Annunziato, generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone Europe, převzal ocenění od Gerharda Kurze, člena představenstva společnosti BMW, zodpovědného za nákup v oblasti Driving Dynamics, na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo 1. října v Amsterdamu.

„Bridgestone je velmi hrdý, že byl zvolen značkou BMW jako exkluzivní partner pro vývoj pneumatik, určených pro řadu elektricky poháněných vozidel BMW. Společnosti BMW a Bridgestone sdílejí stejnou vizi trvale udržitelné mobility a jsme potěšeni, že jsme získali od BMW ocenění za inovace pro naši novou technologii pneumatik ologic,“ říká Annunziato.

Značka BMW si zvolila Bridgestone jako výhradního partnera pro vývoj pneumatik, které přispívají k dynamickým jízdním vlastnostem a přínosům revolučního elektromobilu BMW i3 v oblasti ekologie. Pneumatiky ologic mají mimořádně velký průměr a úzký běhoun, což za jízdy omezuje deformace pneumatiky a snižuje energetické ztráty. Výsledného nižšího valivého odporu nebylo přitom dosaženo na úkor bezpečnosti, která je plně srovnatelná s konvenčními pneumatikami.

Nižší valivý odpor má za následek nižší spotřebu paliva, resp. elektrické energie, nižší emise CO2 a v případě čistě elektricky poháněných vozidel prodloužený dojezd. Pneumatiky Bridgestone s technologií ologic splňují díky své konstrukci a využití inovativních materiálů veškeré požadavky značky BMW na jízdní dynamiku.

Bridgestone je v současnosti exkluzivním dodavatelem pneumatik pro vozidla BMW i. Pneumatiky Ecopia EP500 s technologií ologic jsou dodávány pro městský elektromobil BMW i3, zatímco pro model BMW i8 s hybridním pohonem jsou určeny sportovní pneumatiky Potenza S001.

Skupina BMW Group předala v roce 2014 ocenění za inovace v celkem sedmi kategoriích společně se zvláštním oceněním „Innovation Partnership“. Kategorie zahrnují oblasti techniky, v nichž bude společnost BMW, jako prémiový výrobce, definovat budoucnost individuální mobility.

Generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone Europe F. Annunziato (vpravo) přebírá jménem společnosti Bridgestone ocenění BMW Supplier Innovation Award od Gerharda Kurze, člena představenstva společnosti BMW, zodpovědného za nákup v oblasti Driving Dynamics

Související články

Bridgestone je světovou jedničkou
Bridgestone je světovou jedničkou

Bridgestone je již šest let nepřetržitě největším světovým výrobcem pneumatik a gumárenských produktů. Toto postavení potvrzuje nejnovější žebříček sestavený časopisem Tire Business. Global Tire Company Rankings 2014 je každoročně vydávaný žebříček světových výrobců pneumatik. Body v hodnocení jsou udělovány za výkony a finanční výsledky společnosti v oblasti výroby a prodeje pneumatik. Bridgestone si udržel vedoucí postavení příjmy […]

Bridgestone intenzivně podporuje bezpečnost silničního provozu
Bridgestone intenzivně podporuje bezpečnost silničního provozu

Bridgestone bere jako největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě vážně svou odpovědnost za podporu bezpečnosti silničního provozu a v této oblasti realizuje dobře promyšlenou strategii. Bridgestone hodlá výzkumem trhu, komplexně pojatou osvětovou kampaní a průběžnými investicemi do nových, inovativních technologií posunout ještě výš možnosti svých prémiových pneumatik pro zvyšování bezpečnosti všech účastníků silničního […]

Bridgestone ToolBox: výkonné digitální nástroje pro správu pneumatik
Bridgestone ToolBox: výkonné digitální nástroje pro správu pneumatik

ToolBox je souborem výkonných a zároveň uživatelsky přívětivých softwarových nástrojů pro správu pneumatik vozového parku. ToolBox výrazně zvyšuje produktivitu a pomáhá identifikovat příležitosti pro snižování nákladů díky možnosti komplexního a precizního sběru, analýzy a vykazování široké škály dat pro správu pneumatik. Pneumatiky představují významnou část celkových provozních nákladů jakéhokoli vozového parku. Bridgestone se proto snaží […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!