Bridgestone na IAA 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem

7. září 2015, 8:07

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, vystaví ve své pozoruhodné expozici na letošní IAA inovativní pneumatiky a technologie, které přinášejí řešení v oblastech hospodárnosti, trvalé udržitelnosti a bezpečnosti, jež představují největší aktuální výzvy pro automobilový průmysl.

Hospodárnost nové pneumatiky ologic
Expozice značky Bridgestone (hala 8, stánek D03) poskytne návštěvníkům možnost detailní prohlídky revoluční pneumatiky Ecopia EP500 s technologií ologic, která je exkluzivně dodávána pro elektromobil BMW i3. Technologie Bridgestone ologic, poprvé aplikovaná ve spolupráci s BMW, využívá synergie velkého průměru pneumatiky a úzkého běhounu. Výsledkem je výrazné snížení aerodynamického odporu vzduchu a valivého odporu při současném zachování nejvyšší úrovně přilnavosti.

Bezpečnost díky technologii run-flat
V oblasti bezpečnosti vystaví Bridgestone nejnovější generaci pneumatik s technologií RFT (Run-Flat Technology). Bridgestone je průkopníkem technologie run-flat a vyvíjí pneumatiky pro originální výbavu i pro trh náhradní spotřeby, které poskytují řidičům komfortní způsob, jak bezpečně vyřešit situaci po náhlé ztrátě tlaku v pneumatice.

Trvale udržitelná řešení
Do vzdálenější budoucnosti hledí bezvzduchová koncepční pneumatika Air Free Concept Tyre, která směřuje k trvale udržitelnému řešení s nízkými náklady na údržbu a maximální recyklací použitých pneumatik a jiných surovin.

Magnetem expozice Bridgestone bude solární elektromobil s označením World Solar Car, s nímž se japonská univerzita Kogakuin zúčastnila v roce 2013 soutěže Bridgestone World Solar Challenge v Austrálii. Bridgestone je hlavním sponzorem této akce, která podporuje inovace a pokrok ve vývoji trvale udržitelné mobility. V roce 2013 se soutěže zúčastnilo 40 týmů z 23 zemí. Letos se tato akce uskuteční v říjnu.

Vynikající výsledky v testech pneumatik
Bridgestone vystaví rovněž své vlajkové lodi z aktuální nabídky prémiových pneumatik, včetně sportovní pneumatiky Potenza S001 pro vysokovýkonné vozy, jimiž bude vybaven Lexus LFA vystavený v expozici Bridgestone. Tento supersportovní vůz posouvá při závodech na okruhu Nürburgring limity výkonnosti a perfektně se hodí k řadě pneumatik Potenza!

Mezi exponáty nebude chybět ani cestovní pneumatika Turanza T001, Dueler H/P Sport a nejnovější specialisté na zimu Blizzak LM-80 EVO pro SUV a Blizzak LM001. Posledně uvedená pneumatika byla jasným favoritem mezi ostatními konkurenty v testu německého autoklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club). ADAC ve svém nejnovějším testu zimních pneumatik zařadil pneumatiku Blizzak LM001 v celkovém pořadí na druhé místo. Na mokru byla bezkonkurenčně nejlepší a celkově obdržela velmi prestižní ocenění „velmi doporučovaná“.

Firestone je zpět
Součástí expozice Bridgestone ve Frankfurtu bude poprvé po mnoha letech značka Firestone. Hvězdou bude závodní monopost IndyCar, který dosahuje s hladkými závodními pneumatikami Firehawk – symbolem dominantního postavení značky Firestone v americkém závodním seriálu IndyCar – rychlosti 320 km/h. Od vítězství v prvním závodě Indy 500 v roce 1911 vyhrála značka Firestone víc závodů Indy 500 než všechny konkurenční značky pneumatik dohromady!

Firestone je v současnosti opět výrazně přítomen v evropském segmentu pneumatik střední cenové úrovně prostřednictvím velmi konkurenceschopné nové řady produktů. Firestone je podporován společností Bridgestone jako hlavní součást její víceznačkové strategie. Na autosalonu ve Frankfurtu budou vystaveny pneumatiky Firestone Destination HP pro SUV a Firestone Multiseason, nová celoroční pneumatika pro evropské podmínky.

Bezpečnost je základem strategie společnosti Bridgestone
Bezpečnost je tématem, které se vine jako červená nit celou expozicí společnosti Bridgestone na IAA. Bridgestone je jako globální jednička ve svém oboru přesvědčen o tom, že by měl vést ofenzivu zaměřenou na zvyšování úrovně bezpečnosti na silnicích. V praxi proto realizuje všestrannou kampaň a intenzivně investuje do nových bezpečnostních technologií. Tyto snahy podpoří také expozice ve Frankfurtu vystavenými vizuály z mezinárodní kampaně společnosti Bridgestone, upozorňující řidiče na to, že pneumatiky jsou jedinou součástí jejich vozidla, jež udržuje kontakt s vozovkou. O to důležitější je kupovat kvalitní pneumatiky a řádně o ně pečovat!

Související články

Bridgestone získal ocenění od koncernu Volkswagen
Bridgestone získal ocenění od koncernu Volkswagen

Společnost Bridgestone Corporation obdržela ocenění VW Group Award 2015 jako jeden z nejlepších dodavatelů koncernu Volkswagen. Koncern Volkswagen uděluje toto ocenění malému počtu mezinárodních dodavatelů, kteří vynikají výjimečnými inovacemi a velmi vysokou spolehlivostí. Ocenění předali Prof. Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva společnosti Volkswagen Aktiengesellschaft, a Dr. Francisco Javier Garcia Sanz, člen představenstva zodpovědný za oblast […]

Bridgestone rozšiřuje dodávky pneumatik pro prémiové vozy
Bridgestone rozšiřuje dodávky pneumatik pro prémiové vozy

Pneumatiky Bridgestone byly společností Daimler vybrány pro uvedení druhé generace modelové řady Mercedes-Benz GLC na světové trhy v roce 2015. Luxusní SUV střední třídy vyjíždí z bran výrobního závodu na pneumatikách Dueler H/P Sport, montovaných ve čtyřech rozměrech v závislosti na verzi. Tato nová zakázka následuje po nedávno navázané úspěšné spolupráci společností Bridgestone a Daimler […]

Bridgestone představil novou generaci zimních pneumatik pro SUV
Bridgestone představil novou generaci zimních pneumatik pro SUV

Bridgestone Europe představil novou zimní pneumatiku Blizzak DM-V2 pro vozidla kategorií SUV a CUV. Pneumatika Bridgestone Blizzak DM-V2 má zcela nový dezén a směs nové generace, díky nimž poskytuje řidičům ještě lepší kontrolu nad vozem při jízdě na ledu a sněhu, v rozbředlém sněhu a dalších nepříznivých zimních podmínkách. Pneumatika Blizzak DM-V2 se může v porovnání […]

Bridgestone: Všechny cesty vedou do Říma
Bridgestone: Všechny cesty vedou do Říma

Společnost Bridgestone hledá inženýry s různou úrovní zkušeností, od čerstvých absolventů až po zkušené jedince. Jejich úkolem bude konstruovat a vyvíjet inovativní produkty, které vylepší provozní vlastnosti pneumatik na všech druzích silnic a v jakémkoli počasí. „Bridgestone se jako největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě snaží upevnit své vedoucí postavení ve svém odvětví […]

Bridgestone radí motoristům před zimní sezonou
Bridgestone radí motoristům před zimní sezonou

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, aktivně podporuje bezpečnost silničního provozu v rámci svých rozmanitých kampaní. S přicházejícím podzimem nastává v životě motoristů období příprav na nejchladnější část roku, v níž dramaticky roste riziko vážných nehod kvůli nepříznivému počasí. Bridgestone proto s předstihem připomíná všechny zásadní body pečlivé přípravy osobního automobilu na […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!