Bridgestone na výstavě motocyklů EICMA 2015

19. listopadu 2015, 8:31

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, se zúčastní 73. mezinárodní výstavy motocyklů EICMA v Miláně (Itálie), která se uskuteční ve dnech 19. až 22. listopadu. Bridgestone vystaví v působivé expozici s plochou 178 m² nové produkty, inovace a široký sortiment pneumatik Battlax pro všechny druhy motocyklů.

Bridgestone: pavilon 24, stánek M77.

Světová premiéra nové pneumatiky Battlax Hypersport S21
Hvězdou výstavy bude nová pneumatika Battlax Hypersport S21. Veřejnost se bude moci s touto pneumatikou poprvé seznámit na výstavě EICMA 2015 na fascinujícím novém motocyklu Yamaha R1 s jednolitrovým motorem. Pneumatika S21 vznikla kombinací osvědčeného základu pneumatiky S20 EVO pro jízdu na mokru a inovativních prvků pro ještě vyšší výkony na suchu. Bridgestone tak vytvořil pro jezdce na motocyklech kategorie „hypersport“ pneumatiku s ovladatelností, o které mohli dosud pouze snít.

Poprvé bude v Miláně vystavena také nová pneumatika Battlax Racing W01, která je vlajkovou lodí značky Bridgestone v kategorii závodních pneumatik na mokro pro motocykly kategorie „hypersport“. Pneumatika W01, jejíž konstrukce dezénu vychází z pneumatiky na mokro pro závodní motocykly MotoGP™ 2015, je nejnovější ukázkou schopnosti společnosti Bridgestone přenášet zkušenosti z Velkých cen na silnice ve prospěch všech jezdců. Závodní pneumatika Battlax W01 na mokro je předurčena pro stupně vítězů!

Trvale udržitelná jízda na motocyklu
Bridgestone ve světové premiéře představí rovněž první superbike Saroléa Manx 7 s čistě elektrickým pohonem, homologovaný pro silniční provoz a vybavený závodními silničními sportovními pneumatikami Battlax RS10. Silniční motocykl Manx 7 je přímo odvozen z motocyklu Saroléa SP7, který si vedl výborně v závodě Isle of Man TT Zero v letech 2014 a 2015. Bridgestone poskytuje společnosti Saroléa technickou podporu a know-how v oblasti pneumatik v rámci společného úsilí o trvale udržitelnou mobilitu – homologace tohoto motocyklu pro silniční provoz je velkým krokem vpřed na cestě k mobilitě v jedné stopě s nulovými emisemi.

Kompletní produktová řada
Mezi další nové produkty, které budou vystaveny na EICMA 2015 v Miláně, patří nové rozměry stávajících pneumatik, které Bridgestone uvádí průběžně na trh, aby dokázal uspokojit veškerou poptávku:
Cestovní pneumatika Battlax T30 EVO, která kombinuje skutečné sportovní výkony s odolností a spolehlivostí prémiové cestovní pneumatiky, je nyní nabízena v kompletní škále rozměrů místo původních tří rozměrů;
Nabídka pneumatik Battlax Adventure A40 byla nyní rozšířena o verze pro velmi populární motocykl BMW R1200GS (vpředu 110/80 R 19, vzadu 150/70 R 17), na němž bude tato pneumatika vystavena.
Nabídka rozměrů pneumatik Battlax SC se rozšiřuje již druhým rokem (v rámci tříletého programu), čímž odráží rostoucí nabídku skútrů na evropském trhu.

V expozici značky Bridgestone v Miláně nebudou chybět ani nedávno uvedené pneumatiky Battlecross X20, X30 a X40 z prémiové řady motokrosových pneumatik pro všechny druhy terénu, vyvinuté na závodních tratích za přispění profesionálních jezdců závodících na nejvyšší úrovni.

Související články

Sportovní motocyklová pneumatika Bridgestone Battlax je originální výbavou Kawasaki ZX-10R
Sportovní motocyklová pneumatika Bridgestone Battlax je originální výbavou Kawasaki ZX-10R

Pneumatika Bridgestone Battlax Racing Street RS10 bude originální výbavou nového supersportovního motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R 2016, přičemž hraje hlavní roli při maximalizaci jeho výkonu na závodním okruhu. Ninja ZX-10R je vítězným motocyklem Mistrovství světa superbiků 2015. Pneumatiky Bridgestone Battlax Racing Street RS10, které jsou koncipovány pro použití na veřejných komunikacích, nabízejí vynikající sportovní výkony. Jejich […]

Bridgestone: Superbike Saroléa s elektrickým pohonem může nyní i na silnici
Bridgestone: Superbike Saroléa s elektrickým pohonem může nyní i na silnici

Superbike Saroléa Manx 7 s konstrukcí z uhlíkových kompozitů, který disponuje pohonem s nulovými emisemi a sportovními radiálními pneumatikami Bridgestone Battlax RS 10, byl v září 2015 homologován na ostrově Man pro jízdu na veřejných komunikacích. Společnost Saroléa překonala na cestě k trvale udržitelné jízdě v jedné stopě rozhodující milník. Její motocykl Saroléa s elektrickým pohonem je nyní […]

Bridgestone představil nové motocyklové pneumatiky ve velkém stylu
Bridgestone představil nové motocyklové pneumatiky ve velkém stylu

Bridgestone představil nejnovější motocyklové pneumatiky pro endurové a cestovní motocykly v atraktivní oblasti jižního Portugalska. Pozvaní hosté měli příležitost vyzkoušet zcela novou pneumatiku Bridgestone Battlax Adventure A40 na úchvatných cestách u mysu Cabo de São Vicente, zatímco pozoruhodnou pneumatiku Battlax T30 EVO pro sportovní cestovní motocykly prověřili na silnicích plných zatáček, vedoucích po nádherném portugalském […]

Bridgestone opouští MotoGPTM stylově po rekordní sezoně
Bridgestone opouští MotoGPTM stylově po rekordní sezoně

Bridgestone byl prvním exkluzivním oficiálním dodavatelem pneumatik pro MotoGP. Bridgestone opouští po 14 letech závody MotoGPTM poté, co v roce 2007 získal svůj první titul mistra světa v MotoGP™ a v roce 2009 se stal prvním exkluzivním dodavatelem pneumatik pro královskou disciplínu silničních motocyklových závodů. V každém roce, kdy Bridgestone vykonával roli oficiálního dodavatele pneumatik pro MotoGPTM, se […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!