Bridgestone předvedl v Mostě rozdíly ve výkonech pneumatik

11. dubna 2016, 21:11

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, uspořádal na polygonu v Mostě pro prodejce i novináře praktickou ukázku rozdílů ve výkonech a charakteru prémiových pneumatik Bridgestone. Praxe totiž ukazuje, že význam pneumatik je motoristy velmi podceňován, a to jak při samotném výběru a koupi pneumatik, tak při jejich údržbě.

Při výběru pneumatik nehraje roli pouze rozměr, ale také typ pneumatik. Řidiči by při výběru pneumatik měli zvažovat také předpokládaný jízdní styl a způsob používání pneumatik. Kvůli nesprávnému výběru pneumatik by pak řidič mohl být nespokojen i s prémiovou značkou pneumatik, přičemž chyba není v pneumatice, ale vznikla jejím špatným výběrem,“ říká David Kalaš, technický ředitel společnosti Bridgestone ČR.

Bridgestone proto na mosteckém polygonu připravil porovnání tří rozdílných typů letních pneumatik pro osobní automobily. Novináři měli možnost vyzkoušet rozdílné vlastnosti daných pneumatik a hlavně to, jaký vliv mají tyto pneumatiky na chování automobilu. Vlastnosti pneumatik ovlivňuje celá řada faktorů, přičemž každá pneumatika je vyrobena z více než 50 komponentů a  každý z nich má na výsledné chování pneumatiky vliv.

Na základě unikátní „receptury“ každého typu pneumatiky vzniká požadovaná kombinace vlastností, které lze rozdělit do tří výkonnostních oblastí: sucho, mokro a komfort. Při jízdě na suchu jsou důležité reakce na řízení, náklon karoserie, vyváženost mezi přední a zadní nápravou a stabilita. Na mokru se k tomu přidává ještě přilnavost a odolnost vůči aquaplaningu. Úroveň komfortu je pak určena mírou zvládání nerovností a přenosem vibrací do vozu.

Na mosteckém polygonu byla k dispozici vozidla Volkswagen Golf a SEAT Leon s třemi typy letních pneumatik Bridgestone Potenza Adrenalin RE002, Potenza S001 a Turanza T001 v rozměru 225/45 R 17. Výsledky testů potvrdily, že pneumatika Turanza T001 je skvělou volbou pro řidiče, kteří hledají jistotu za volantem a harmonické řízení za všech okolností, protože se vyznačuje mírnými reakcemi na řízení, vyrovnaným chováním, stabilitou, komfortem a jistou přilnavostí na mokru.

Sportovně zaměřené řidiče osloví pneumatiky řady Potenza, ale i zde je prostor pro další individualizaci. Zatímco pneumatika Potenza S001 nabízí maximální zážitky z řízení díky plné kontrole nad vozem, přesným reakcím na povely volantu, kompaktní vyváženosti, vysoké stabilitě a vysoké přilnavosti na suchu/mokru, zaujme pneumatika Potenza Adrenalin RE002 ještě vyhraněnějším charakterem pro sportovní zábavné řízení s extrémně rychlými reakcemi na řízení, vysokými příčnými sílami a sportovní vyvážeností. Potenza Adrenalin tak dokáže dopřát i řidiči běžného vozidla zážitky z řízení sportovního vozu (pocit jízdy s motokárou).

Testy na mosteckém polygonu působivě prokázaly zcela odlišný charakter jednotlivých typů prémiových pneumatik, který vychází vstříc specifickým nárokům různých cílových skupin řidičů. U všech pneumatik Bridgestone je však vždy zaručen vysoký standard bezpečnosti, proto je až s podivem, jak rozdílných vlastností a změny charakteristiky vozu lze dosáhnout použitím jiného typu pneumatik. Tuto skutečnost by měl každý řidič zahrnout do svých úvah, až se bude rozhodovat pro novou sadu letních pneumatik na svůj vůz,“ dodává David Kalaš.

Související články

Ocenění za ekologii pro Bridgestone Corporation od společnosti Honda Motor Co., Ltd.
Ocenění za ekologii pro Bridgestone Corporation od společnosti Honda Motor Co., Ltd.

Společnost Bridgestone Corporation obdržela ocenění za ekologii od společnosti Honda Motor Co., Ltd (Honda Motor). Slavnostní předání se uskutečnilo ve výrobním závodě Bridgestone Tochigi. Ocenění převzal Yutaka Yamaguchi, viceprezident společnosti Bridgestone, zodpovědný za bezpečnost, prevenci katastrof a kvalitu, z rukou generálního ředitele globálního oddělení plánování nákupu pro výrobní závody společnosti Honda Motor, jímž je Hiroshi […]

Hodláte toto léto jezdit na zimních pneumatikách? Raději si to rozmyslete!
Hodláte toto léto jezdit na zimních pneumatikách? Raději si to rozmyslete!

Bridgestone vysvětluje, proč je přezutí na letní pneumatiky jedinou smysluplnou možností. Po přechodu na letní čas již všichni v Evropě vyhlížíme teplejší počasí. Tuto změnu ročních období doprovází celá řada každoročních rituálů: jarní úklid, první sekání trávy a pro miliony motoristů přezutí ze zimních pneumatik na letní. Přibližně 43% evropských řidičů přezouvá v chladné části […]

Bridgestone a Aston Martin uspořádaly první dynamickou prezentaci modelu DB11
Bridgestone a Aston Martin uspořádaly první dynamickou prezentaci modelu DB11

Společnosti Bridgestone a Aston Martin pozvaly novináře z 11 zemí na zkušební polygon Bridgestone v Římě, kde se uskutečnila první dynamická prezentace modelu DB11 po jeho představení na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Na programu bylo fotografování a vybraní novináři se zúčastnili plánovaných testovacích jízd, během nichž mohli prověřit výkony nového modelu DB11 ve vysokých rychlostech […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!