Pirelli představuje novou ucelenou řadu pneumatik Scorpion pro vozy SUV

25. února 2022, 14:07

Společnost Pirelli představuje novou řadu pneumatik Scorpion určenou pro pravděpodobně v současnosti nejpopulárnější segment vozidel na světě. Nová řada, kterou tvoří letní pneumatiky Scorpion, celoroční typ Scorpion All Season SF2 a také zimní provedení Scorpion Winter 2, byla vyvinuta speciálně pro vyšší hmotnost, vysoké těžiště a jedinečnou mechaniku a jízdnou dynamiku, jež patří k základním charakteristikám moderních vozů SUV.

Pneumatiky Pirelli Scorpion

Výsledkem je pneumatika zahrnující v současné době nejmodernější technologie a vyznačující se lepší schopností přizpůsobení se výkonu současných vozidel, včetně vozidel s hybridními a elektrickými pohonnými jednotkami.

Klíčem k vývoji nové řady Scorpion je „ekologický“ design Pirelli, jehož cílem bylo zkombinovat nízký dopad na životní prostředí díky sníženému valivému odporu, sníženému hluku na silnici a vysokému počtu najetých kilometrů s nejlepším možným výkonem a bezpečností. Mezi technologiemi, které nabízí, je k dispozici například systém potlačení hluku uvnitř vozidla (PNCS – Pirelli Noise Cancelling System), zvýšená odolnost Run Flat, či schopnost samozacelení pneumatiky, umožňující řidičům pokračovat v jízdě i v případě defektu.

Celá nová řada pneumatik Scorpion si klade za cíl dosáhnout více než 400 homologací originální výbavy, z nichž více než 50 % pro nejmodernější elektrická vozidla. Pneumatika Scorpion má největší počet homologací pro elektrická a plug-in hybridní vozidla v celém portfoliu Pirelli.

Pirelli Scorpion se vyznačuje novým asymetrickým vzorkem, který – díky vylepšené tuhosti a tvaru podélných a bočních drážek – umožňuje lepší brždění na suchém i mokrém povrchu ve srovnání s předchozí generací pneumatiky. Rovnoměrnější stopa nového běhounu, jíž bylo dosaženo specifickým zakřivením profilu, zajišťuje společně s tuhostí běhounu a směsi snížený valivý odpor a menší spotřebu paliva nebo baterie.

Pneumatiky Pirelli Scorpion

Při vývoji nové pneumatiky Scorpion byla v centru pozornosti také bezpečnost. Tuhost běhounu a inovativní design bloků a směs zlepšily brzdění na suchém a mokrém povrchu o 7 procent v porovnání s předchozí pneumatikou Scorpion Verde. Nová letní pneumatika se nyní v Evropě nabízí ve 26 rozměrech, od 18 do 21 palců, s více než 48 homologacemi, z nichž více než 75 % je určeno pro elektrická vozidla. Nová pneumatika Scorpion je podle EU štítku také velmi tichá – až o tři decibely méně než její předchůdkyně.

Nová pneumatika Scorpion All Season SF2 je určena těm, kteří nechtějí každou sezónu přezouvat. Momentálně je dostupná ve 33 rozměrech od 17 do 21 palců. Symboly M+S na rameni pneumatiky v kombinaci se značkou 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake) dosvědčují vynikající výkon i v zimním období a jsou podle evropské legislativy zárukou souladu s dopravními předpisy upravujícími používání zimních pneumatik.

Nová zimní pneumatika Scorpion Winter 2 pro SUV se zaměřuje na bezpečnost v podmínkách od zasněženého po mokrý povrch, stejně jako kluzký povrch a suché silnice při nízkých teplotách. Inovace, které představila nová zimní pneumatika Cinturato, jsou přeneseny do světa SUV, s běhounem, který obsahuje „roztažitelné“ příčné drážky s variabilní geometrií.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!