Moto-Profil rekapituluje 15. ročník ProfiAuto Show

19. září 2018, 9:07

Více než 420.000 návštěvníků, téměř 210 hodin atrakcí celkově během všech dosavadních ročníků ProfiAuto Show a 4násobné zvětšení veletržní plochy během 15 let.

Letošní ročník ProfiAuto Show se ukázal být v mnoha ohledech rekordní – např. počtem vystavovatelů a mechaniků navštívivších jejich stánky. Nahlédnutí do statistiky týkající se všech patnácti ročníků veletrhu ukazuje rozměr akce. Během těch letech ProfiAuto Show navštívilo celkem více než 420.000 hostů, kteří měli po více než 210 hodin příležitost využívat motoristických atrakcí. Vystavovatelé celkem připravili kolem 2.000 stánků. Impozantně narostla také veletržní plocha. První veletrh probíhal na asi 7 tisících metrech čtverečních, ročník 2018 zabral až 20 tisíc metrů čtverečních výstavní plochy.

Veletrh má po mnoho let mezinárodní úroveň. Pro zástupce motoristických velkoobchodů a obchodů a prostředí servisů jde o příležitost seznámit se s nejnovějšími nabídkami top značek a zúčastnit se odborných školení. Pro vystavovatele je to možnost integrace se zákazníky a představení produktových novinek. Pro milovníky motorismu, mezi nimiž se přece nacházejí také zástupci dvou dříve zmíněných skupin, je ProfiAuto Show skvělá zábava.

– Po patnáct let jsme svědky neuvěřitelného vývoje veletrhu pořádaného Moto-Profil, jak z hlediska počtu vystavovatelů a návštěvníků, tak i prezentovaných řešení z oboru automotive. Moderní výstavní hala umožňuje zorganizovat zástavbu na vysoké úrovni a my, jako vystavovatelé, nemůžeme být odtržení od reálií současného motoristického trhu a musíme velmi rychle reagovat na něm probíhající změny. Tyto možnosti nám poskytují pořadatelé veletrhu ProfiAuto Show, proto se v Katovicích určitě setkáme příští rok – zdůrazňuje Jarosław Danel z firmy Monroe, účastnící se veletrhu jako vystavovatel od prvního ročníku.

Historie akce začala v roce 2004 pod názvem Mezinárodní veletrh technických znalostí a školení. Tehdy poprvé představili přední výrobci náhradních dílů svou nabídku technické

podpory pro nezávislé autoservisy. Podoba se postupně rozšiřovala – další ročníky začaly kromě oborových prezentací doprovázet i ukázky a atrakce cílící na širší veřejnost. Od roku 2009 se událost oficiálně jmenuje ProfiAuto Show a každý rok ji obohatí aktuální motoristické trendy.

– Letos jsme jednali pod heslem „Nová éra motorismu“. Jak vyplývá z frekvence, myšlenka prezentace nejnovějších řešení v oboru se osvědčila velmi dobře. ProfiAuto Show 2019 určitě přinese novou podobu veletrhu. U akce takovéhoto měřítka začíná práce na dalším ročníku těsně po ukončení předchozího, ale podrobnostech budeme informovat až za nějakou dobu – dodává Piotr Tochowicz.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!