Automechanika Frankfurt 2016 – reportáž

21. září 2016, 8:16

Veletrh Automechanika Frankfurt je jednou z nejdůležitějších událostí v automobilovém světě. Nikde jinde nenaleznete tolik společností působících v automobilovém průmyslu.

Seznam firem představující své produkty na veletrhu Automechanika se zdá nekonečně dlouhý.  Několik tisíc vystavovatelů, to je pouze část z těch, kteří zde chtějí prezentovat své produkty. Organizátoři mají každý ročník stále větší problém umístit všechny firmy, které stojí o prezentaci na veletrhu. Hlavně díky rychle rostoucímu asijskému motoristickému trhu. Získat místo v přízemí hlavních hal se poštěstí jen největším světovým firmám a vyvažuje se doslova zlatem.

Důležitost veletrhu je tak velká, že většina výrobců chce využít této události nejenom k prezentaci novinek, ale především chtějí zdůraznit svou pozici na trhu. To je důvod, proč mnoho stánků představuje komplexní průřez společnosti.

Nejsou zde žádní turisté, Automechanika na rozdíl od automobilových výstav přitahuje profesionály automobilového trhu. To je důvod, proč většina firem dbá na vhodné prostory a podmínky pro obchodní jednání. V některých případech zabírá jednací část značný prostor výstavního stánku.

Důležitým prvkem celé akce jsou také konference, jichž se účastní nejvýznamnější organizace spojené s automobilovým trhem. Zde jsou diskutovány současné problémy odvětví, jako např. telematické systémy používané výrobci automobilů. Značná pozornost byla také věnována tomu, co čeká trh v budoucnu. Jedním z hlavních témat letošního ročníku byla blížící se revoluce v oblasti elektrifikace vozidel a jejich napojení do sítě. Mnoho výrobců dílů, kteří poskytují svá řešení pro první montáž, již mají své specifické vize pro následující desetiletí v automobilovém průmyslu.

Počet společností z Dálného východu, byl šokující. Vystavovatelé zabrali celou jednu halu. Pro ostatní byl postaven obří stan mezi halami.

Návštěvníky veletrhu jsou především zástupci firem zapojených do výroby a distribuce dílů, zástupci servisních sítí, případně servisů, studenti a další zástupci automobilového průmyslu.

Automechanika se konala ve dnech 13-17 září 2016.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!