Statistiky trhu vozidel

Registrace a prodeje vozidel

Registrace osobních automobilů: -4,6 % v lednu 2019

V lednu 2019 došlo na evropském trhu osobních automobilů k pomalému startu do roku, kdy došlo k poklesu o 4,6% oproti předchozímu roku.

Registrace vozidel v ČR v lednu 2019

V lednu počet registrací osobních automobilů a autobusů meziročně klesl, většina ostatních kategorií však zaznamenala nárůst.

Registrace osobních automobilů: + 0,1 % v roce 2018; -8,4 % v prosinci

V prosinci 2018 trh osobních automobilů v EU klesal již čtvrtý měsíc po sobě. Registrace v minulém měsíci klesla o 8,4 % a pokračovala v sestupném trendu, který začal v září.

Analýza vývoje cen vozidel 3/2018

Analýza vývoje cen motorových vozidel, kterou připravila a zveřejnila společnost Cebia pravidelně srovnává vývoj cen nových vozidel a čtyřletých ojetin v posledních čtyřech kvartálech.

Registrace osobních automobilů v listopadu 2018

V listopadu 2018 poklesla poptávka po osobních vozidlech o 8,0 %, což představuje třetí po sobě následující měsíc poklesu v Evropské unii.

Registrace vozidel v ČR za období 1-11/2018

Registrace osobních automobilů za 11 měsíců roku 2018 klesly o necelá 2 %. Podíl dieselů v listopadu mírně vzrostl.

Prodej osobních automobilů v EU stále klesá

V říjnu 2018 zaznamenaly registrace nových osobních automobilů v Evropské unii pokles (-7,3 %), který byl ale mírnější než v září.

Registrace vozidel v ČR za období 1-10/2018

Přes říjnový pokles jsou celoroční registrace osobních automobilů téměř na stejné úrovni jako v loňském roce. Všechny ostatní kategorie zaznamenaly v říjnu nárůst.

Nová metodika měření (WLTP) ovlivnila srpnový prodej nových vozů v Evropě

Automobilky prodaly letos rekordní počet aut. Po zavedení nové metodiky měření emisí však tyto firmy zaznamenávají propad. Nová metodika měření je přísnější, více vycházející z reality a platná od září 2018.

Registrace vozidel v ČR za období 1-8/2018. Srpen zaznamenal rekordní počet registrací

Změna emisní normy podpořila rekordní počet srpnových registrací osobních automobilů.