Statistiky trhu vozidel

Registrace a prodeje vozidel

V 1.čtvrtletí bylo vyrobeno 378.788 motorových vozidel

Výroba motorových vozidel v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně poklesla o 2,68 %, přičemž největší část tohoto poklesu byla zaznamenána v březnu – tehdy výroba motorových vozidel poklesla meziročně o 7,37 %.

Výroba aut v ČR za leden a únor 2018

Výroba osobních a nákladních aut za první dva měsíce roku v meziročním srovnání mírně poklesla. Dařilo se pouze Škodovce a Ivecu, ostatní výrobci zaznamenali pokles.

Registrace vozidel v ČR za období 1-2/2018

Únorové registrace osobních automobilů se přiblížily loňskému rekordu, podíl dieselů nadále klesá.

Cebia nově umožňuje vypočítat tržní cenu vozidla

Společnost Cebia spustila novou službu, díky které lidé zjistí aktuální tržní cenu vozidla. Tuto službu poskytuje prostřednictvím své nové mobilní aplikace Carolina. Pro přesnou identifikaci vozidla podle VIN a pro následné stanovení obvyklé ceny na trhu využívá svůj systém CebiCat GT. 

Registrace vozidel v ČR za leden 2018

Registrace osobních automobilů vzrostly meziročně o téměř 12%, jde o lednový rekord.

Vozový park v ČR roste, ale stárne

Celkový počet registrovaných osobních automobilů na konci roku 2017 dosáhl téměř 5,6 milionu kusů. Nicméně průměrné stáří osobních aut se opět zvýšilo a nyní je na hodnotě 14,62 roku, přičemž v roce 2016 to bylo 14,48 roku. Evropský průměr je přitom výrazně nižší.

Autorizovaní dealeři a velké autobazary hrají hlavní roli v prodeji ojetin

Společnost Cebia zjistila, že podíl autorizovaných prodejců a velkých autobazarů na celkových prodejích ojetin vzrostl. V roce 2017 stouply prodeje od dealerů téměř o 16 %. Vloni také došlo ke koncentraci prodeje na velké autobazary. 20 největších autobazarů v ČR prodalo 43 % všech vozidel prodaných vloni autobazary.

V roce 2017 bylo v ČR vyrobeno více než 1,4 milion vozidel

Rok 2017 byl historicky nejlepším rokem pro automobilový průmysl v České republice. Výroba motorových vozidel v tomto roce přesáhla hranici 1,4 mil. kusů a produkce překonala o 70.000 ks, tedy o 5,2 %, výsledek předchozího rekordního roku 2016.

Registrace vozidel v ČR za období 1-11/2017

Trend vysokého počtu měsíčních registrací osobních automobilů pokračuje. V listopadu zaznamenaly oživení segmenty lehkých užitkových a nákladních automobilů.

Registrace vozidel v ČR za období 1-10/2017

Registrace nových osobních automobilů udržely od počátku roku nárůst přes 6,5% oproti loňsku. Kralují SUV, jejichž podíl se blíží 24 %.