Jak jednoduše naprogramovat klíče a dálkové ovladače

2. srpna 2017, 22:59

V dalším díle diagnostického seriálu od společnosti HR Carsoft se blíže podíváme na novinku, která přesahuje standardní diagnostické a opravárenské práce. Představíme si, jak je dnes možné s pomocí diagnostiky naprogramovat klíče nebo dálkové ovladače k vozidlům koncernu VW.

Můžete si myslet, že programování klíčů je složité, protože pokud jste chtěli dříve naprogramovat klíče, neobešli jste se bez nutného programátoru transpondérů a celá procedura programování klíčů byla spíše složitá než jednoduchá.

Diagnostika SuperVAG v rámci licencí KEY a VIN-R nabízí komfortní řešení pro práci s klíči a dálkovými ovladači, kde stačí jen pár kliknutí myší a klíč jste schopni naprogramovat sami pouhým vložením do zapalování vozidla – tzv. Direct Key Programming (metoda přímého naprogramování klíčů).

Ukažme si jeden z postupů platný pro vozidla koncernu VW od roku 2009 do 2015 (NEC procesor), konkrétně na vozidle Škoda Octavia II Facelift.

Pomocí přímé metody programování klíčů (Direct Key Programing) není potřeba speciální přípravek pro programování transpondérů, SuperVAG umožní naprogramovat klíče vložením do zapalování vozidla. Při programování klíčů SuperVAG přepne přístrojový panel do programovacího režimu, pomocí kterého je možné přiučit nové klíče. Panel po přepnutí do programovacího režimu zobrazuje požadovaný počet klíčů a počet klíčů naučených.

Co budete potřebovat:
• Licenci SuperVAG Key nebo VIN-R, s verzí 2016.2.3 a novější
• Nový klíč (nesmí být zamčené transpondéry) nebo čisté transpondéry TP 48 (ID 48). Můžou být i neoriginální klíče
• Alespoň 1 funkční klíč k autu

Postup:
Krok 1Spusťte aplikaci SuperVAG KEY a vyberte správný model vozidla.
Krok 2Zvolte Učení klíčů (bez PINU)

Krok 3Zadejte počet klíčů, které chcete k vozidlu naučit.
Po zadání počtu klíčů čekejte na hlášení programu, které Vás vyzve k vložení klíčů do spínací skříňky.

Krok 4Prvním klíčem vypněte zapalování a znovu ho zapněte. Vyčkejte, dokud většina kontrolek na panelu nezhasne. Následně vkládejte do spínací skříňky ostatní klíče, stejným způsobem.

Krok 5 – Na přístrojové desce se musí zobrazit status, který zobrazuje počet skutečně naučených klíčů z počtu požadovaných klíčů (v tomto příkladu jeden klíč naučený / celkem 6 klíčů požadovaných k naučení).

Krok 6 – Nyní zkontrolujte, že údaj o počtu naučených klíčů zmizí a zobrazí se stav kilometrů.

Krok 7 – Odklikněte hlášení programu pomocí tlačítka OK a v této chvíli diagnostický program nic nedělá. Není nutné spěchat a je možnost řádně vše zkontrolovat. Nyní otestujte, zda všechny klíče startují a zobrazuje se správně stav kilometrů.

Krok 8 – Pokud všechny klíče startují, tak potvrďte kontrolní hlášení tlačítkem ANO.

HOTOVO
Pozn.: Pokud se některý klíč nepovede naučit, tak je nutné vrátit původní stav imobilizeru pomocí kontrolního hlášení tlačítkem NE. Pomocí tlačítka NE se vrátí původní záloha panelu a vozidlo bude v původním stavu před učením klíčů.

Obdobným způsobem je pak možné programovat dálkové ovladače.
Krok 1 – V programu Key zvolte model a funkci učení dálkových ovladačů a zadejte požadovaný počet dálkových ovladačů.

Krok 2 – Na každém z ovladačů k naučení stiskněte tlačítko OTEVŘÍT alespoň na 2 vteřiny.

Krok 3 – Vypněte a zapněte zapalování. Poté vyzkoušejte funkčnost dálkových ovladačů.
HOTOVO

Související články

Jak využít chiptuning k opravě vozidla?
Jak využít chiptuning k opravě vozidla?

V tomto díle technických informací od Auto Kelly a SuperVAGu se dozvíte, že pojmy jako je flashování nebo chiptuning nejsou spojené pouze se zvyšováním výkonu změnou datových polí v řídicí jednotce motoru. V praxi je však využití dat přepisu paměti FLASH EEPROM u řídicí jednotky motoru mnohem rozsáhlejší a někdy nevyhnutelné.

Jak se Supervagem na filtry pevných částic koncernu VW
Jak se Supervagem na filtry pevných částic koncernu VW

V tomto díle technických informací od Auto Kelly a SuperVAGu se budeme detailně věnovat problematice částicových filtrů, která je dnes téměř každodenní záležitostí a řešení není vždy tak jednoduché, jak se může zdát.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!