Specifické vlastnosti chladičů chladicí kapaliny pro BMW s různými uzavíracími šrouby

21. ledna 2022, 11:19

U některých modelů BMW musí být na nové chladiče chladicí kapaliny namontován krátký nebo dlouhý uzavírací šroub v závislosti na verzi převodovky. Záměna může přinést značné problémy.

Některé chladiče chladicí kapaliny pro vozidla BMW řady E46 nebo E85 lze použít v různých kombinacích vozidla a převodovky. Proto jsou tyto chladiče dodávány se dvěma uzavíracími šrouby různých délek. Při montáži dbejte na správný výběr šroubu – předejdete tak poškození.

Varianty

Chladiče pro některé vozy BMW jsou vždy dodávány se dvěma uzavíracími šrouby a těsněním. V závislosti na použití musí být ve spodní části chladiče chladicí kapaliny namontován správný šroub, případně je zde šroub již namontován. Dodržujte přitom následující pravidla:

  • Krátký uzavírací šroub je určen pro vozidla s manuální převodovkou.
  • Dlouhý uzavírací šroub je určen pro vozidla s automatickou převodovkou a chladičem oleje.

Při použití krátkého uzavíracího šroubu ve vozidle s automatickou převodovkou může dojít k vážnému poškození. V tomto případě zůstane přídavné připojení k chladiči oleje uzavřeno a chladicí kapalin k němu nebude proudit.

Pokud je naopak ve vozidle s manuální převodovkou namontován dlouhý uzavírací šroub, dochází k úniku chladicí kapaliny z nepoužívaného připojení chladiče oleje.

chladiče pro BMW s různými uzavíracími šrouby

Modely chladičů se dvěma šrouby

Chladiče pro BMW s následujícími čísly MAHLE lze použít v různých kombinacích vozidel a převodovek:

  • CR 455 000S / CR 1083 000S / CR 1088 000S
    CR 1084 000S / CR 1085 000S / CR 1162 000S
    CR 1086 000S / CR 1087 000S / CR 1393 000S

Důležité!

Obecně platí, že těsnění je potřeba vždy vyměnit a před instalací navlhčit čistou chladicí kapalinou, aby se zabránilo poškození způsobenému montáží na sucho.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!