Výměna prasklého víčka obalu vložky olejového filtru

27. března 2023, 12:03

Mnoho modelů vozů Mercedes má stejné víčko obalu vložky olejového filtru. Někdy se stává, že unavený materiál při výměně olejové vložky praskne. Co byste měli v takové situaci dělat? Specialisté společnosti Blue Print pro vás mají řešení.

Prasklé víčko obalu olejového filtru u vozů Mercedesu – co s tím?

Problém

Při výměně vložky olejového filtru v rámci běžné údržby může dojít k prasknutí víčka obalu vložky. V takovém případě se ulomí trubička, která fixuje polohu filtrační vložky, a zůstane uvnitř obalu.

Příčina

Po mnoha hodinách provozu a nepřetržitému vystavení teplotním změnám a vibracím plastová trubička fixující v obalu olejovou vložku zkřehne a zlomí se.

Řešení

  • Vyjměte olejovou vložku z obalu a také upevňovací trubičku oddělenou od víčka.
  • Odstraňte všechny úlomky a přebytečný motorový olej z vnitřku obalu olejového filtru. Vyměňte víčko obalu olejového filtru za nový díl Blue Print ADBP990016 (dodávaný s těsnicími kroužky) a nainstalujte novou olejovou vložku ADU172101.
  • Těsnění namažte motorovým olejem a utáhněte víčko obalu olejového filtru doporučeným utahovacím momentem 25 Nm.

Spolehněte se na testované náhradní díly v kvalitě odpovídající OE od společnosti Blue Print. Více technických informací a celý sortiment naleznete na adrese: partsfinder.bilsteingroup.com.

Značka Blue Print je součástí skupiny bilstein, která zastřešuje několik dalších silných značek. Další informace jsou k dispozici na adrese: www.bilsteingroup.com.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!