Co dělat, když převodovka DSG ve VW Golf Plus špatně řadí?

24. června 2024, 12:29

Převodovky DSG ve voze VW Golf Plus mohou způsobovat problémy. Odborníci společnosti HELLA zjistili, co může být příčinou. Ukazuje se, že samotná převodovka nemusí být nutně vadná.

VW Golf Plus s převodovkou DSG neřadí správně

Problém se týká modelů VW Golf Plus od roku 2005 a může se vyskytnout u všech vozidel vybavených převodovkou DSG. Jak upozorňuje společnost Hella, závada se nemusí nutně týkat převodovky, ale zcela jiných součástek.

Pokud převodovka nevykazuje žádné známky poškození, bude nutná správná diagnostika a počítač. V této situaci je třeba nejprve zkontrolovat, zda se v systému ABS/ESP neobjevují nějaké chyby. V první řadě se jedná o “Vadný signál snímače otáček kol”, který může být příčinou všech problémů.

VW Golf Plus s převodovkou DSG neřadí správně

Řídicí jednotka převodovky potřebuje velmi přesný signál z výše uvedeného snímače, aby mohla odpovídajícím způsobem zařadit převodový stupeň. Pokud tedy k takové chybě dojde, bude nutné provést zkušební jízdu s vozem a na diagnostice pečlivě zkontrolovat, zda je zobrazená hodnota správná a stejná na každém kole. Pokud tomu tak není: nejprve je třeba zkontrolovat, zda není poškozen kroužek ABS (na všech kolech). Viníkem může být koroze, díky které nebude řídicí jednotka schopna zachytit správný signál.

Je také třeba mít na paměti, že silně zkorodovaný kroužek může třením zničit i samotný snímač otáček kola. Pokud je poškození patrné při výměně a kontrole, bude nutné vyměnit i tento snímač.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!