Cebia: Reakce na informace zveřejněné sdružením Věci automobilové

13. června 2012, 0:00

Společnost Cebia, leader v oblasti prověřování původu a historie vozidel, upozorňuje na nepravdivé informace zveřejněné v tiskové zprávě občanského sdružení Věci automobilové dne 6. 6. 2012.

To ve své zprávě zveřejnilo, že zákazníci na jejich stránkách získají zdarma informace o původu vozidla od společnosti Car Detect. Tato společnost však neposkytuje zdarma informace o původu vozidla, ale pouze prověření VIN v databázi leasingových společností v rámci ČR a v registru Policie ČR a SR. Cebia takové informace poskytuje rovněž zdarma prostřednictvím produktu CHECK LEASE, který je již řadu let volně dostupný veřejnosti na internetových stránkách www.cebia.cz.

Při požadavku ověření původu vozidla každý motorista očekává informaci, z jaké země vozidlo pochází. Nejčastěji se tedy prověřuje původ u vozidel dovážených ze zahraničí, zda tam bylo vozidlo odhlášeno z registru a důvod takového dohlášení (např. zda vozidlo není odhlášeno z důvodu totální havárie). Věci automobilové, ani Car Detect ale takovou službu zdarma neposkytují, pouze prověřují VIN v databázi odcizených vozidel ČR a SR a záznam o leasingu u vybraných společností v ČR.

„Naši zákazníci se nás nyní ptají, proč my jim poskytujeme za peníze informace, které jinde dostanou zdarma,“ komentuje aktuální situaci Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „My pak musíme vysvětlovat, že společnost Car Detect poskytuje prověření původu vozidla rovněž za úplatu, a že se jedná o dezinformaci. Domníváme se, že tyto zmatečné informace mohou uvést v omyl i zákazníky Car Detectu,“ doplňuje Pajer a pokračuje: „Zveřejnění takových tvrzení pokládáme za klamavou reklamu a nekalou soutěž, která jednoznačně poškozuje naši společnost. Obracím se touto cestou na média s žádostí o ignorování a nezveřejňování takových nepravdivých informací.“

K prověření původu ojetého vozidla Cebia nabízí produkt PROVIN. Pomocí tohoto produktu společnost prověřila od roku 1996 jen v ČR přes 180.000 vozidel. Prověřování původu probíhá ve výkonném informačním Systému OCIS (Open Car Information System), který působí ve většině zemí Evropy, v USA a v Kanadě. Dotazem do systému je možno zjistit zda vozidlo bylo či nebylo v dané zemi registrováno, důvod ukončení registrace, poslední SPZ (RZ), datum jeho první registrace, rok jeho výroby a samozřejmě i zda vozidlo není v dotazované zemi evidováno jako odcizené. Tímto způsobem odhalí společnost Cebia 16,5% z celkového počtu prověřovaných vozidel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!