Skupina AAA AUTO zaznamenala za prvních devět měsíců roku 2012 meziroční nárůst prodejů

5. října 2012, 0:00

Prodeje skupiny AAA AUTO meziročně vzrostly za prvních devět měsíců roku 2012 o 15,1%. Ve třetím čtvrtletí prodeje meziročně vzrostly o 13,1%, přičemž nejvyšší růst ve výši 30,7% zaznamenala skupina na Slovensku.

Ruská pobočka prodávala podle plánu a v ČR skupina dosáhla stejného výsledku jako minulý rok. Skupina AAA AUTO prodala ve třetím čtvrtletí roku 2012 celkem 13 161 vozů, z nichž 8 532 bylo prodáno v České republice, 3 984 na Slovensku a 645 na ruském trhu. “Tahounem růstu ve třetím čtvrtletí bylo Slovensko, pobočka v Rusku prodávala také velmi dobře a podle schváleného business plánu. Hlavním zdrojem již jedenáct čtvrtletí trvajícího nepřerušeného růstu prodejů skupiny je však stále Česká republika,” zdůraznila generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

„Podle našich analýz byl prakticky stejný letošní výsledek prodejů ve třetím čtvrtletí v České republice způsoben hojně medializovanými opakovanými problémy Centrálního registru vozidel v druhé polovině srpna a na začátku září. Přestože jsme se maximálně snažili vysvětlit, že veškerou administrativu spojenou s přihlašováním vozů vyřizujeme za zákazníky sami, lidé začali nákup vozů odkládat a čekali, zda se situace na registru zlepší. To nám potvrdil i náš vlastní telemarketingový průzkum mezi zákazníky,“ vysvětlila Topolová. Přes problémy CRV mělo AAA AUTO stále mnohem lepší prodejní výsledky, než zbytek trhu, což potvrzují i data expertní společnosti Cebia. „Podle našich statistik poklesly prodeje ojetých vozů v ČR v srpnu o 15%. Analýzy ukazují, že jednoznačným důvodem byly další problémy CRV, které negativně ovlivnily mnoho prodejců ojetin. Jejich prodeje klesly mnohem níže, než je v srpnu jako měsíci mimo hlavní sezónu obvyklé. V této souvislosti jsou prodejní výsledky AAA AUTO opravdu výjimečné,“ řekl Martin Pajer, generální ředitel společnosti Cebia, která má na českém trhu největší rozsah zdrojů statistických dat z trhu ojetých automobilů.

Skupina AAA AUTO plánuje letos překonat hranici 50 000 prodaných vozů. „Na základě výsledků prodejů za letošních prvních devět měsíců, kdy jsme oproti loňsku dosáhli 15% růstu a již prodali celkem 39.002 automobilů, vidím tento cíl jako velmi realistický. Věřím, že k tomu přispějí i naše nedávno otevřené pobočky v Sokolově a Michalovcích,“ dodala Topolová.

 

 

 

3.Q.2011

 3.Q.2012

meziročně

 ČR

8.591

8.532

-0,7%

 SR

3.049

3.984

30,7%

 Rusko

0

645

n/m

 Skupina

11.640

13.161

13,1%

 

Zdroj: Tisková zpráva AAA Auto

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!