Cebia věnuje motoristům 4,2 mil. Kč v rámci projektu Rok zabezpečení vozidel

3. prosince 2010, 0:00

Cebia v rámci projektu ROK ZABEZPEČENÍ VOZIDEL a ke zvýšení informovanosti motoristů a ochraně jejich majetku věnuje motoristické veřejnosti 4 200 000,- Kč.

Na stránkách Cebia si může každý motorista vytisknout slevový kupon a objednat si bezpečnostní značení skel pouze za 840,- Kč (standardní cena je 1.680,- Kč). Tuto slevu poskytne Cebia pro majitele 5 000 vozidel, kteří využijí této speciální nabídky.

Automobilová kriminalita a statistiky odcizených vozidel jsou velkým varováním pro všechny řidiče, kterým kvalitní zabezpečení vozidla nic neříká.

Zabezpečení vozidla není luxus pro „horních 10.000“, ale v dnešní době je na trhu velký výběr různých typů zabezpečení a vybere si opravdu každý. Vozidlo se dá zabezpečit v pořizovacích cenách již od cca 1.000,- Kč.

Cebia, spol. s r.o. působí v automobilovém průmyslu již 19 let a jako první společnost zavedla v ČR v roce 1991 systém bezpečnostního značení skel. Ve spolupráci s Policií ČR vyvinula speciální alfanumerický kód, kterým značí skla vozidla. V roce 1996 vytvořila Cebia mezinárodní informační systém OCIS-– Open Car Information System a o 3 roky později zavedla Cebia i značení skel pomocí VIN kódu.

V čem je síla zabezpečení formou značení skel?
– příznivá cena, dostupná každému,
– 96% pravděpodobnost, že si zloděj označeného vozidla nevšimne,
– jednoduché provedení, bez nutnosti montáže a zásahu do vozidla.

Díky označeným sklům vozidla, se vozidlo pro zloděje stává nezajímavým. Zloděj by musel všechna označená skla vyměnit za originální, neoznačená, což je nelehký úkol. Např. na všech sklech je od výrobce homologační značka, která obsahuje měsíc i rok výroby skla. Zloděj by musel sehnat novou sadu skel se stejným rokem výroby jako je rok výroby vozidla, což je téměř nemožný úkol a navíc finančně náročná operace. Proto si raději zloděj vybere vozidlo jiné, neoznačené.

Na vzorku 100 000 vozidel bylo ověřeno, že toto zabezpečení snižuje riziko odcizení až o 96%.

 

Více na cebia.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!