Společnost STAHLGRUBER posiluje díky akvizici firmy AUTOBENEX své pozice na středoevropském trhu

3. ledna 2012, 0:00

Společnost STAHLGRUBER GmbH sídlící v Poingu u Mnichova, jedna z vedoucích evropských firem působících v automobilovém aftermarketu, převzala k 1.1.2012 společnost AUTOBENEX, spol. s r.o. se sídlem v Praze. Jde již o druhou firmu působící na českém a slovenském trhu, která se stala součástí skupiny STAHLGRUBER.

AUTOBENEX bude za partnerské podpory své nové mateřské společnosti nadále rozvíjet síť poboček v České republice a na Slovensku a posilovat tak svoji pozici na trhu autopříslušenství a náhradních dílů. AUTOBENEX bude také stále více využívat kapacitu a šíři sortimentu moderního logistického centra skupiny STAHLGRUBER, které je situováno v blízkosti česko-německých hranic.

„Český nezávislý trh náhradních dílů a autopříslušenství je aktuálně ve fázi konsolidace. Prostřednictvím naší stávající dceřiné společnosti AUTOCORA OBCHODNÍ SPOL. s. r.o. víme, že úspěch závisí především na rozsáhlém a okamžitě dostupném portfoliu produktů a služeb. Díky velikostí naší firmy a za pomoci naší logistické kompetence jsme schopni tohoto úspěchu rychle dosáhnout” vysvětluje Bernhard Strauch, člen představenstva společnosti STAHLGRUBER Otto Gruber AG a jednatel společnosti STAHLGRUBER GmbH. „Firma AUTOBENEX se díky své filozofii a struktuře do skupiny STAHLGRUBER výborně hodí a my se jejím prostřednictvím budeme na vývoji trhu v České republice a na Slovensku podílet ve stále větší míře.”

Skupina STAHLGRUBER si v předchozích letech na německém trhu partnerstvím s velkoobchody a nezávislými autoservisy vybudovala velmi kompetentní pozici.

Kombinace rozsáhlého sortimentu a doplňkových servisních služeb, jako jsou školení, technická centra, servisní koncepty a kompletní on-line provozní platforma ve spojení s rostoucí logistickou výkonností úspěšný vývoj ještě podpořily. Díky této transakci poskytne nyní i AUTOBENEX svým obchodním partnerům know-how a zkušenosti jednoho z lídrů evropského trhu.

Převzetím se společnost STAHLGRUBER stává jednou ze tří největších firem na českém trhu. Obě holdingové společnosti – AUTOBENEX a AUTOCORA – budou prozatím dále fungovat paralelně.

O společnosti STAHLGRUBER:
Portfolio společnosti STAHLGRUBER zahrnuje více než 500.000 položek zboží a služeb, čímž splňuje veškeré nároky autoservisů a obchodníků s náhradními díly směrem k rychlému, efektivnímu a cenově výhodnému zajištění mobility klientů. STAHLGRUBER dodává originální značkové díly a příslušenství pro nejrůznější typy osobních a lehkých užitkových vozidel. Prostřednictvím vlastních firem působí v Německu, Rakousku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku, Itálii a Číně. Své zboží podle potřeby exportuje do všech zemí světa. Skupina STAHLGRUBER GmbH dosáhla v roce 2010 s cca 3.600 zaměstnanci v Německu i v zahraničí obratu ve výši 858 mil. EUR. 

O společnosti Autobenex:
AUTOBENEX, spol. s r. o. je obchodní firma sídlící v Hostivici u Prahy. Obchoduje s originálními a značkovými autodíly na českém a prostřednictvím dceřiné společnosti i na slovenském trhu. Nabízí mechanické i karosářské díly a autodoplňky na všechny typy osobních a lehkých užitkových automobilů. V roce 2010 dosáhla konsolidovaného obratu ve výši 656 mil. Kč. V současné době zaměstnává 200 zaměstnanců a disponuje 19 vlastními pobočkami v České republice a 4 na Slovensku. Firma Autobenex je také zřizovatelem tří servisních konceptů (Auto France Specialista, Auto Clim Specialista a nejnověji Auto Diesel Specialista). Spektrum nabízených výrobků, značek a servisních konceptů řadí společnost Autobenex mezi specialisty na francouzská auta i na většinu evropských značek.

O společnosti Autocora:
AUTOCORA OBCHODNÍ SPOL. s r.o. v roce 2010 dosáhla se 140 zaměstnanci na 7 pobočkách v ČR a prozatím 1 pobočkou na Slovensku obratu 474 mil. Kč. Centrální sklad firmy se nachází v areálu PointPark Praha na 15. kilometru dálnice D1 směrem na Brno. Společnost AUTOCORA je zřizovatelem servisního konceptu ACC (AUTOCORA CONCEPT). V České republice má také historicky silné vazby s lokálními velkoobchody.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!