Odpovědnou firmou roku 2016 je Koyo Bearings Česká republika

12. prosince 2016, 10:01

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. byla oceněna jako Odpovědná firma roku 2016. Olomoucký závod na výrobu ložisek Koyo Bearings Česká republika letos oslavil patnáct let od svého založení a na závěr tohoto roku získal jedinečné ocenění. Ve středu 7. prosince převzal ředitel závodu a jednatel společnosti Petr Novák na pražském Žofíně prestižní cenu Odpovědná firma roku ČR 2016.

Cena je udělována těm firmám, které se příkladně starají o své zaměstnance, životní prostředí a rozvoj regionu. Ocenění uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Celorepublikovým vítězem této kategorie se stala olomoucká společnost Koyo bearings. „Společnost Koyo Bearings má nadstandardně dobře zpracovanou vizi udržitelného podnikání, která dalece přesahuje pojetí společensky odpovědné firmy. Vizi udržitelného podnikání pak společnost realizuje v produktu, v péči o zaměstnance, snižování dopadu na životní prostředí i v podpoře komunity," odůvodnila volbu Renata Pazourková, Národní manažer pro firemní zákazníky z Vodafone Czech Republic.

Chceme být společensky odpovědnou firmou a věříme že i příkladem pro ostatní. Jsme si vědomi své odpovědnosti a závazkům vůči regionu, ve kterém působíme a proto chceme být v maximální možné míře aktivní. Současně si vážíme všech našich zaměstnanců a snažíme se jim maximálně zlepšovat pracovní podmínky,  které jsou nezbytné pro dlouhodobé působení a motivaci zaměstnanců“ potvrdil Petr Novák.

Koyo je příkladem společnosti, která dokáže být úspěšným výrobcem ložisek pro zákazníky na celém světě a současně naplňovat principy společensky odpovědného podnikání.

Jako příklady angažovanosti firmy v oblasti společenské odpovědnosti jsou nákupy polytechnických stavebnic do mateřských škol, vybavení dílen základních škol, výsatba stromů v lesoparku Bystrovany u Olomouce, aktivní zapojení do plánovaného číštění řeky Bystřičky, úzká spolupráce a praxe pro studenty čtyř středních škol v regionu, praxe a diplomové práce pro studenty VŠ v Olomouci, Brně, Ostravě a Zlíně, aktivní angažovanost v krajských radách olomouckého kraje pro oblasti inovace a vzdělávání a mnoho dalších.  Firma úzce spolupracuje s vybranými nadacemi a pravidelně přerozděluje finanční prostředky na charitativní účely v olomouckém kraji.  V oblasti životního prostředí investuje do nových moderních technologií.  V letošním roce společnost proinvestovala více než 100 milionů Kč do nových strojů a zařízení a významně podpořila zázemí pro zaměstnance.

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. se nachází v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní korporace JTEKT Corporation jež se řadí mezi přední světové dodavatele v automobilovém průmyslu v oblasti řízení, výrobě ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení.  V Olomouci firma zaměstnává 470 kmenových zaměstnanců, kde postavila v roce 2001 závod na výrobu jehličkových a válečkových ložisek a kladek do motorů.  Za dobu své existence společnost obdržela řadu významných ocěnění mezi které se řadí již pětkrát udělené ocenění Zaměstnavatel olomouckého kraje nebo dvakrát udělené ocenění Dodavatel auto roku v ČR.

Více na www.koyobearings.cz nebo http://www.jtekt.co.jp

Tisková zpráva Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!