Nejočekávanější kalendář roku Pirelli 2010

30. listopadu 2009, 0:00

Kalendář Pirelli pro rok 2010, to je již 37. vydání tohoto legendárního kalendáře. Jeho autor, americký fotograf Terry Richardson, se rozhodl vrátit ke kořenům kalendáře z 60. a 70. let, kdy začínající modelky byly fotografovány na pozadí divokých pláží. Umělec odstoupil od počítačové retuše a vsadil na přirozenost.

Před rokem byla na pozadí Botswana a ještě dřívě Čína. Richardson se distancoval od strojenosti a okázalosti, která nás obklopuje ze všech stran. Obrázky fascinují přirozeností a jednoduchostí současně.

"Velký fotograf se snaží zachytit okamžik. To je důvod, proč fotografuji bez dodatkové techniky a bez pomoci asistentů" řekl Richardson "Moje technika je založena na nedostatku techniky. Objektiv je moje oko, moje charisma, má schopnost vnímat okamžik a pravdu ve své formě: pojetí, barev, světa, scenérie. To bylo vždy jádrem mého fotografického umění"- dodal.

Francesco Negri Arnoldi, bývalý profesor dějin umění na Universitě Salento v Lecce a universitě Tor Vergata v Římě řadí tento kalendář k hlavnímu proudu pop-artu. Je přesvědčen, že je "zcela inovativní v jeho návrat k minulosti, naprosto originální kombinací tradice a kouzlu přirozené ženskosti."

Na fotografiích se objevilo 11 modelek: Catherine McNeil, Abbey Lee Kershaw, Miranda Kerr z Australie, Eniko Mihalik z Maďarska, Marloes Horst z Holandska, Lily Cole, Daisy Lowe, Rosie Huntington-Whiteley z Velké Británie, Georgina Stojilijkovic ze Srbska a dvě brazilky Gracie Carvalho i Ana Beatriz Barros.

Světová premiéra se konala v historické budově na Old Billingsgate v Londýně. První kopii tradičně obdržela anglická královna.

 
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!