Efektivní způsob diagnostiky poškození systému ABS

, 27. února 2017, 12:54

Již více než deset let musí být všechny nové automobily prodávané v Evropské unii vybaveny systémem ABS. Nyní, díky jednoduché metodě od Textaru, lze rychle odstranit jednu z hlavních příčin rozsvícení kontrolky ABS na přístrojové desce.

Samozřejmě, že příběh ABS je mnohem delší a sahá až do poloviny 60. let. K jeho popularizaci došlo o deset let později, i když byl pouze ve výbavě vozů vyšších tříd. Postupem času byl systém s vylepšenou konstrukcí instalován – hlavně jako doplňková výbava – ve stále větším počtu vozidel. Skutečný přínos systému ABS ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu byl poté uznán Evropskou komisí, která se rozhodla ho zavést do seznamu povinné výbavy nových vozů. Toto ustanovení je platné od 1. května 2004.

Princip fungování systému ABS zůstává dodnes beze změny. Jednou z jeho součástí mohou být brzdového kotouče s integrovanými náboji kola. V něm je umístěn magnetický senzor, který kontinuálně měří rychlost otáčení kola, a tím i jeho přilnavost k povrchu vozovky. V závislosti na získaných informacích se posílá impuls do řídicí jednotky, která rozhoduje o hodnotě tlaku v brzdovém systému.

Mechanické poškození takového kotouče (např. při najetí kolem do díry ve vozovce nebo na obrubník) by se mělo projevit rozsvícením kontrolky ABS na přístrojové desce. Následné určení příčiny poruchy mechanikem je pracné a časově náročné a vyžaduje použití specializovaného vybavení. Nyní, díky velmi jednoduchému řešení od firmy Textar, lze závadu rychle identifikovat. Pro kontrolu správnosti stavu náboje stačí pouze přiložit tester ABS. Jakákoliv deformace zobrazení by znamenala poškození brzdového kotouče.

Zmíněný tester bude zdarma přidáván do balení brzdových kotoučů značky Textar, které mají integrovaný náboj kola a magnetický snímač ABS. Při pochybnostech týkajících se výběru výrobků Textar pro konkrétní model automobilu můžete použít TecDoc nebo multimediální aplikaci BrakeBook.

Související články

Textar nabízí pro aftermarket brzdové destičky na Astru K
Textar nabízí pro aftermarket brzdové destičky na Astru K

Nabídka firmy Textar pro aftermarket se rozšířila o brzdové destičky pro nový Opel Astra K.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!