První LED diody denního svícení pro flexibilní montáž

18. ledna 2010, 0:00

Hella v listopadu na výstavě Essen Motor Show 2009 představila nová světla pro denní svícení LEDayFlex. Jsou první na světě, které mohou být pružně instalovány.

Specifické „řetězce pro denní svícení" jsou vyrobeny z jednotlivých LED modulů a mohou být montovány do požadovaných tvarů.

Od ledna 2010 budou světla LEDayFlex v prodeji v podobě řetězců o 5, 6, 7 nebo 8 modulech v různých verzích instalace, každé s homologací. Každá verze bude také k dispozici s obrysovými světly nebo bez nich.

Stojí za to připomenout, že denní svícení bude od roku 2011 povinným vybavením nových aut. Nesmíme také zapomínat, že kromě atraktivního designu, LEDayFlex mají všechny výhody denních LED světel, jakož lepší viditelnost a bezpečnost v kombinaci s životností a úsporou energie.

LEDayFlex vyžadují velmi málo místa pro instalaci, protože jsou tvořeny výhradně LED diodami a montážní vzdálenosti je 1-15 mm. Tyto žárovky se rozsvítí automaticky při startu motoru. Nevyžadují zvláštní homologaci nebo souhlas s uvedením do provozu.

LEDayFlex ve srovnání s klasickými halogenovými žárovkami jsou úspornější, díky použité technologii „Gold Dragon“. Poskytují maximální osvětlení s minimální spotřebou energie. Při použití pro denní svícení jen 5,8 W a jako poziční jen 0,6 W! Mají 30x delší životnost než klasické žárovky H7 a jejich životnost je více než 10.000 hodin, stejně jako životnost vozu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!