Vyměňte všechno najednou

3. července 2017, 15:06

Doba oprav formou výměny jednotlivých dílů je minulostí – aby byla oprava efektivní, je nezbytné vyměnit nejenom opotřebovaný nebo porouchaný komponent, ale i součástky, které s ním spolupracují. Nyní na tento seznam přibyla spojka – kterou Valeo prodává ve speciálních sadách.

Opravárenské sady jsou na automobilovém aftermarketu stále oblíbenější, a není se čemu divit – profitují z nich všichni zúčastnění. Majitel automobilu, k jehož opravě byla souprava použita, si může být jist, že se porucha nebude opakovat.

Co se týče spojky, když vezmeme v potaz průměrnou dobu, kterou automobil v Česku stráví u jednoho majitele, lze vlastně konstatovat, že týž zákazník již znovu spojku měnit nebude. Potěší i mechaniky – jednak se nemusí trápit tím, že se jejich klient po několika týdnech vrátí nespokojen, a zároveň jsou sady o něco dražší – a proto je marže z prodeje dílů vyšší. Tento systém je přínosný i pro výrobce dílů, protože zákazník je také spokojen a prodeje jsou vyšší.

„Pokud se opotřebuje kotouč spojky, vyplatí se vyměnit nejenom samotný kotouč a tlakovou desku, ale i ložisko a – pokud je jím automobil vybaven – i dvouhmotový setrvačník. Všechny tyto tři díly stejně budou později vyžadovat výměnu, ale když se to udělá najednou, výdaje na práci vzniknou jenom jednou,“ vysvětluje Roman Wierzbowski, vedoucí oddělení Powertrain Valeo Service Eastern Europe.

Dalším usnadněním práce pro automechanika je skutečnost, že si může z nabídky Valeo objednat jeden produkt (s jedním katalogovým číslem) a nezatěžovat se nutností navzájem sladit několik součástek – což se ne vždy podaří bezchybně.

Momentálně Valeo nabízí:

  • Sady FullPack DMF, (cca 50 referencí)
  • Sady K4P, tedy pevný setrvačník, kotouč spojky vybaven torzními tlumiči vibrací a ložisko (podle reference mechanické nebo hydraulické CSC). Jedná se o levnější alternativu pro FullPack DMF. Pozor, sady K4P s CSC ložiskem jsou letošní novinka s novým katalogovým číslem! (dohromady cca 150 referencí)
  • Sady skládající se ze spojky a CSC ložiska určeny obvykle pro vozidla továrensky vybavena pevnými, méně často dvouhmotovými setrvačníky, jejíchž stav během opravy nevykazuje nutnost výměny (cca 150 referencí)

„Sady představují budoucnost a jejich strmě stoupající prodeje to jednoznačně potvrzují. Mechanici se nemusí obávat navrhnout zákazníkům tuto možnost. Na školeních se občas ozve, že je to nafukování nákladů – ale řidič přece chce mít funkční vůz. Když vyměníte pouze kotouč spojky, ale necháte ještě funkční ložisko, můžete očekávat, že se klient nejpozději do roka do servisu vrátí. Jenže to bude mít pravděpodobně nepříjemnou pachuť, protože zákazník se často může vrátit se stížností, že si zaplatil výměnu spojky a už zase něco nefunguje,“ objasňuje Roman Wierzbowski.

Navíc montáž všech součástí spojkového systému od jednoho výrobce zaručí jejich optimální vzájemné fungování a odolnost. To je další velmi silný argument pro používání sad.

Související články

Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním
Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním

Společnosti Valeo a Cisco oznámily, že podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací v chytrých mobilních systémech. Cyber Valet Service, projekt plynoucí z jejich spolupráce byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.

Francouzské díly jen do francouzských vozů?
Francouzské díly jen do francouzských vozů?

Taková byla situace před více než 20 lety. Dnes automobilový průmysl funguje na základě globálního trhu a výrobci automobilů se při výběru dodavatelů řídí kvalitou a inovativností produktů. Např. Valeo je předním dodavatelem skupiny VW.

Valeo spouští Valeo.ai
Valeo spouští Valeo.ai

Valeo spouští v Paříži první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning určené pro automobilový průmysl. Valeo.ai posílí vedoucí pozici Valea v oblasti autonomního řízení spolu se silným spojením s vědeckou komunitou tak, aby se stalo lídrem v této oblasti a přispělo k probíhající změně modelů transportu a mobility.

Vyhledávač dílů VALEO pro mobily
Vyhledávač dílů VALEO pro mobily

Společnost VALEO ve spolupráci s vydavatelem katalogu TecDoc, připravila pro mechaniky praktickou vyhledávací aplikaci pro mobilní zařízení (telefony, tablety…).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!