Nová technologie koncernu Continental přináší výrazné omezení hluku v interiéru vozidla

22. září 2013, 14:42

Výrobci automobilů očekávají, že pneumatiky budou mít nejen špičkové výkonnostní charakteristiky, ale také budou obzvlášť tiché, tedy že budou generovat pouze takovou úroveň hluku, která cestující nebude rušit. Aby se tato očekávání naplnila, představil koncern Continental novou technologii, která podstatně omezuje hluk v kabině vozidla způsobený pneumatikami.

Tajemství úspěchu spočívá v absorbéru nalepeném na vnitřní gumu následně po samotném výrobním procesu pneumatiky. Tato speciální vrstva polyuretanové pěny má vysoký tlumicí účinek na zvukové vlny vznikající při odvalování pneumatiky, takže bez ohledu na povrch, po kterém vozidlo jede, je úroveň hluku v kabině až o devět decibelů nižší – což znamená výrazné zvýšení komfortu pro cestující. Všechny ostatní součásti a dezén pneumatiky jsou převzaty ze standardních pneumatik, takže zde nejsou žádné rozdíly, pokud jde o výkonnostní charakteristiky, jako jsou brzdění, handling a výkonnost za mokra. Stejně jako standardní pneumatiky z téže produktové řady nevyžadují pneumatiky ContiSilent speciální ráfky ani postup montáže.

Audi je prvním výrobcem vozidel, který instaluje na své modely RS 6 Avant a RS 7 Sportback pneumatiky ContiSilent z řady ContiSportContact 5 P. Model Audi RS 6 Avant bude vybaven pneumatikami o rozměru 285/30 ZR 21, zatímco model RS 7 Sportback obuje rozměr 275/30 ZR 21. Stejně jako všechny ostatní pneumatiky pro modely Audi RS budou i verze ContiSilent na boční stěně označeny doplňující značkou RO1.

Související články

Pneumatika ContiWinterContact TS 850 zvítězila v testu odborného magazínu Auto Motor und Sport
Pneumatika ContiWinterContact TS 850 zvítězila v testu odborného magazínu Auto Motor und Sport

Zimní pneumatiky Continental o rozměru 225/50 R 17 V pro vozidla nižší až vyšší střední třídy obdržely nejlepší hodnocení za výkon na sněhu a v dešti. V testu zimních pneumatik odborného magazínu Auto Motor und Sport získala pneumatika ContiWinterContact TS 850 první příčku a se ziskem 277 bodů z 300 možných dosáhla nejlepšího hodnocení („zvlášť […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!