Osram: Nové xenonové výbojky pro ještě lepší vidění v noci

29. března 2010, 0:00

Xenonové výbojky OSRAM Xenarc Cool Blue Intense poskytují intenzivní osvětlení a „cool“ design.

Poslední generace produktové řady Xenarc společnosti OSRAM má – v porovnání s konvečními xenonovými výbojkami – speciální přednosti. Xenonové výbojky OSRAM Xenarc Cool Blue Intense produkují namodrale-bílé světlo, které poskytuje vysoce kontrastní osvětlení vozovky a také lepší viditelnost vozu během jízdy v noci. Světlo těchto výbojek není filtrováno barevným potahem skleněné baňky, zabarvení je dosaženo díky nové výrobní technologii. Tato technologie přináší také vyšší efektivnost a světelný tok.

Xenonové výbojky OSRAM Xenarc Cool Blue Intense produkují namodrale-bílé světlo díky speciálnímu systému plnění. Nově vyvinutá technologie jednoznačně odlišuje xenonové výbojky Xenarc Cool Blue Intense od jejích předchůdců. S teplotou chromatičnosti světla až 5000 kelvinů, světelnému toku až 3400 lumenů a měrnému světelnému výkonu 89 lumenů na watt se vyznačují vysokou účinností a ve srovnání s běžnými xenonovými výbojkami – s barevným potahem skleněné baňky – poskytují až o 20 % více světla na vozovce.

Denní světlo ve Vašich reflektorech
Světlo z čelních reflektorů osazených výbojkami OSRAM Xenarc Cool Blue Intense je podobné dennímu, to přináší méně únavy při řízení. Čirá vnější baňka umožňuje vyrovnanou distribuci světla a mimořádně dlouhý světelný kužel, což přispívá k nejlepšímu možnému osvětlení vozovky. Vysoce kontrastní namodrale-bílé světlo zvýrazňuje ve tmě cyklisty, chodce, zvířata, značení na vozovce nebo výmoly.

Kromě toho mají tyto xenonové výbojky mimořádně dlouhou životnost a v provozu vydrží až 2500 hodin, jak ukazuje charakteristická hodnota Weibullova parametru životnosti světelných zdrojů – hodnota Tc. To znamená, že 63,2 % výbojek přestává svítit až po 2500 hodinách zkoušení. Pouhá 3 % výbojek pak přestává svítit po 1500 hodinách v laboratorních podmínkách nepřetržitého svícení (hodnota B3). Některé neznačkové asijské produkty dosahují hodnot klasické halogenové žárovky a přestávají svítit – dle paramateru Tc – již po 500 až 600 hodinách.

Prověřená kvalita i design
Stejně jako předchozí modely xenonových výbojek společnosti OSRAM jsou také výbojky Xenarc Cool Blue Intense v souladu s evropskou normou ECE a nesou označení DOT, které je severoamerickou obdobou evropské normy. Kromě vyšší bezpečnosti pro řidiče a cestující propůjčuje toto vysoce kontrastní namodrale-bílé světlo velice moderní vzhled přední části vozu, který tak mezi ostatními modely – vybavenými xenonovými výbojkami a halogenovými žárovkami – jednoznačně vyniká.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!