Žhavící svíčky NGK poprvé použity pro Fiat

12. dubna 2010, 0:00

Firma NGK Spark Plug Europe ohlásila začátek spolupráce se skupinou Fiat v dodávkách žhavících svíček pro motor SDE 1.3L Multijet Euro 5. Je to poprvé, kdy výrobce z Turína společně s NGK spolupracovali na nové svíčce.

Na základě této spolupráce se NGK Spark Plug Europe stala výhradním dodavatelem žhavících svíček pro nový motor SDE 1.3L Multijet, který bude pohánět vozy skupiny Fiat: Fiat 500, Grande Punto, Doblò, Lancia Musa a Alfa Romeo MiTo.

Pro motor byla připravena speciální žhavící svíčka Y9001AS. Svíčka je vytvořena pomocí technologie AQGS (Advanced Quick Glow System) firmy NGK. Žhavící koncovka má průměr jen 3,5 mm s porovnáním se standartní kovovou svíčkou. Díky tomu svíčka dosahuje pracovní teploty 1000°C už za 2 sekundy a zaručuje bezproblémový zápal i při velmi nízkých teplotách.

Fiat používal naše žhavící svíčky a lambda sondy v prvovýrobě již na počátku 90-tých let – řekl Norbert Neuhaus, zástupce ředitel prodeje a marketingu pro aftermarket NGK Spark Plug Europe – teď máme čest dodávat skupině Fiat naše výrobky do prvovýroby. A to jen pár měsíců po tom, kdy Mercedes-Benz přiřadil NGK výhradnost dodávek žhavících svíček do svých motoru Diesel. Tento fakt potvrzuje skutečnost, že NGK je v čele dodavatelů žhavících svíček v branži.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!