Rozšířená řada kabinových filtrů Sogefi nadále zvyšuje svou dominanci v rámci evropského vozového parku

16. března 2015, 11:24

Společnost Sogefi Group, tradiční lídr v oblasti inovací v rámci nezávislého trhu s náhradními díly, rozšířila svůj sortiment kabinových filtrů pro rok 2015. Dále také výrazně zlepšila způsob značení dílů a vytvořila nový manuál s kompletním návodem k montáži.

Sektor kabinových filtrů vykazuje v posledních letech, jako jediný segment na evropském trhu náhradních filtračních prvků, roční tempo růstu nad 10%. Tento trend bude s největší pravděpodobností pokračovat i v nadcházejícím období, což s sebou přináší značný ziskový potenciál.

Kabinové filtry jsou dnes standardem u 97 z každých 100 nových vozů prodaných v Evropě, ať už jsou nebo nejsou vybaveny klimatizací. Vozy s kabinovými filtry představují více než 85% z celkového evropského vozového parku.

Andrea Taschini, generální ředitel oddělení prodeje náhradních dílu společnosti Sogefi, říká: "Růstový potenciál segmentu kabinových filtrů je velmi rozsáhlý a je v přímém souladu s růstem povědomí veřejnosti o důležitosti pravidelné výměny filtru pro snížení znečištění životního prostředí."

V návaznosti na tento růstový potenciál již Sogefi zahájila prodej kabinových filtrů pro mnoho nových modelů, včetně Citroënu C4 Cactus, Mercedesu třídy C a všech 4 nových řad BMW. Od loňského roku na rozsáhlý seznam Sogefi aftermarket produktů přibyly kabinové filtry pro mnoho nebo všechny verze následujících vozů: BMW Z4; Ford Tourneo a Transit; Fiat 500L; Mercedes Benz C, GL, ML a SL; Mini One III Cooper III; Nissan Qashqai; Peugeot 306 and 308; a Renault Clio IV.

Sogefi zdokonaluje také systém balení a značení dílů. V loňském roce zavedla transparentní obaly, které by měly pomoci při identifikaci dílů, a také nové recyklovatelné štítky. V letošním roce ještě vylepšila značení dílů tak, aby byly poskytovány jasnější informace o značkách a modelech vozidel, pro něž je daný díl vhodný.

Výměna kabinového filtru je pro každého servisního mechanika rychlý a snadný úkol a měla by být součástí každoroční servisní prohlídky. Veškeré pokyny pro správnou montáž náhradních filtrů jsou k dispozici na internetových stránkách jednotlivých značek společnosti Sogefi (CoopersFiaam, Fram® a Purflux) nebo přes QR kód na typovém štítku zboží. Prostřednictvím těchto tří značek nabízí Sogefi na trhu s autopříslušenstvím dva typy filtrů, které úzce odpovídají specifikacím OE. Pylové filtry vyloučí všechny částice větší než 40 mikronů, včetně bakterií, pylu a výfukových plynů, zatímco filtry s aktivním uhlím vyloučí vedle částic i zápach.

Jakožto přední designer a výrobce vysoce výkonných filtrů – jak pro OE tak aftermarket – je Sogefi ideálním partnerem pro každého, kdo hledá příležitost k růstu na tomto trhu. S nabídkou téměř 310 vzduchových filtrů určených pro interiér (z toho 32 zavedených jen v loňském roce), pokrývá společnost Sogefi evropský vozový park z úctyhodných 95%.

Související články

V těchto vozech můžete najít díly Sogefi
V těchto vozech můžete najít díly Sogefi

Díly Sogefi jsou v současné době montovány do v osmi z deseti nejprodávanějších vozů. Firma také nedávno podepsala smlouvu na díly pro novou generaci vozu Volkswagen Polo. Podle ratingu nejpopulárnějších automobilů společnosti IHS je Sogefi velmi respektovaným dodavatel pro evropský automobilový průmysl, o čemž svědčí montáž široké škály dílů v osmi z deseti nejprodávanějších vozů […]

Sogefi – vedoucí globální firma v oblasti filtrace
Sogefi – vedoucí globální firma v oblasti filtrace

Jak jsme Vás již informovali ve dnech 21 a 22. května jsme měli možnost osobně se seznámit s výrobním závodem firmy Sogefi v Lublani a jejími produkty. Sogefi patří mezi přední výrobce automobilových filtrů, do jejíž nabídky patří olejové, palivové, vzduchové a kabinové filtry včetně kompletní modulů. Filtry firmy Sogefi nalezneme jak v prvovýbavě  (GM, […]

Nové balení filtrů Sogefi
Nové balení filtrů Sogefi

Firma Sogefi představila optimalizovaný obalový systém filtrů, který usnadňuje logistiku a byl také navržen vzhledem k ochraně životního prostředí. V první fázi budou do nových obalů baleny kabinové filtry. Hlavním cílem projektu bylo vytvořit produkt, který bude šetrný k životnímu prostředí a zlepší logistiku všech zúčastněných stran. Inovativní balení Sogefi je vyrobeno z plně průhledného […]

Společnost Sogefi obdržela cenu GIPA Excellence Trophy za „Přínos pro životní prostředí”
Společnost Sogefi obdržela cenu GIPA Excellence Trophy za „Přínos pro životní prostředí”

Sogefi, světový lídr v oblasti designu a výrobu vysoce výkonných filtrů pro OE i aftermarket, obdržel důležité uznání: V rámci veletrhu Autopromotec 2015 obdržela společnost Sogefi cenu GIPA Excellence Trophy v kategorii “Přínos pro životní prostředí”. Autopromotec 2015 byl vybrán pro udílení již 13. cen GIPA Excellence. Tyto ceny se udílejí každé dva roky jednotlivcům […]

Filtry SOGEFI se objevují v 8 z 10 nejprodávanějších vozů v Evropě
Filtry SOGEFI se objevují v 8 z 10 nejprodávanějších vozů v Evropě

Sogefi je stále první volbou pro filtrační prvky mezi výrobci nejprodávanějších evropských vozů dle společnosti IHS (Information Handling Services), mezinárodního specialisty na technické informace. Filtry Sogefi jsou jako originální komponenty montovány do 8 z 10 a 14 z 20 nejprodávanějších aut v Evropě (za rok 2014). Moduly olejových filtrů značky Sogefi se objevují na 8 […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!