Příruční zdroj světla Philips Penlight

28. května 2015, 10:37

Názvem Penlight jsou nazývány nevelké montážní lampy, vzhledem připomínající prupisky. Jejich výhodou je absence přívodního kabelu, což znamená použití bez stálého zdroje napětí, ovšem při zachování vysoké svítivosti.

Penlight Premium Gen2 Silver je nejnovější přírůstek do nabídky firmy Philips. Je vybavena 5-ti LED diodami. Jedna z nich, svítící bodově soustředěným paprskem světelném toku o síle 120 lm, je umístěna v horní části lampy. Zbylé čtyři generují široký a jednolitý světelný tok o síle 145lm. Jsou umístěny podél přední strany lampy. Použité diody LUXEON zajišťují přirozené, denní světlo o barevné teplotě 6.000 K, což zvyšuje pracovní komfort a neunavuje oči.

Zdrojem energie lampy je baterie LiFePO4 (LFP) s kapacitou 1.800 mAh, která se může nabíjet z elektrické zásuvky (240V) nebo přes USB port (3.0) v počítači. Existuje také možnost napájení z automobilové zásuvky 12 V (sada Penlight Premium Gen2 Silver neobsahuje koncovku s adaptérem).

Nabíjení lampy trvá okolo 2 hodin ( životnost baterie je 1.000 nabíjecích cyklů), přičemž o průběhu informuje modrá dioda. Výdrž baterie záleží na způsobu používání lampy – od intenzivního Boost po Eco. Maximálně je to 6 hodin.

Hliníková konstrukce lampy je odolná proti nárazům a její plášť vůči působení  ropných produktů a chemikálií používaných v dílně. Co je zajímavé, že má stříbrnou barvu. Tím se vyslyšely připomínky uživatelů, kteří si stěžovali, že černá barva se v dílně hůř hledá.

Absence pevného kabelu umožňuje uložení lampy do kapsy. Proti nechtěnému vypadnutí ji chrání háček fungující na stejném principu jako na prupisce. Lampa má ještě dvě užitečné funkce. Vestavěné magnety umožňují stabilní uchycení jak v horizontální tak vertikální pozici, tzn. otočenou směrem dolů. Druhá je možnost regulace směru svícení v úhlu 80° doleva nebo doprava.

Philips Penlight Premium Gen2 Silver má rozměry 183 x 21 mm a váží sotva 90 gramů.


 

Související články

Philips: Osvětlení pracovního místa
Philips: Osvětlení pracovního místa

Dobrá montážní lampa je stejně důležité nářadí, jako profesionální sada klíčů. Jaké vlastnosti musí splňovat, aby práce probíhala v komfortních a zdravotně nezávadných podmínkách? Nejdůležitějším kritériem montážní lampy je její zdroj světla. V případě lampy  Philips RCH10 ho tvoří  6 LED diod o barevné teplotě 6.000 K a světelném toku 150 lumenů. Hodnota intenzity světla […]

Více světla na silnicích!
Více světla na silnicích!

Osvětlení auta je jedním z nejdůležitějších prvků, které mají vliv na bezpečnost na silnicích. Na dobré osvětlení mají vliv nejenom správně namontovaná a seřízená světla, ale také žárovka s optimální kvalitou. Range Power 90 je nejnovější přírůstek do nabídky žárovek značky Narva. V porovnání s klasickými halogenovými žárovkami produkují o 70% více světla, které je […]

Komfortní pracovní nářadí Philips
Komfortní pracovní nářadí Philips

Profesionální servisní lampa by neměla mechanikovi překážet v rukou. Můžeme mu zajistit ještě větší komfort práce? Ano můžeme, takovým řešením jsou čelové lampy, tzn. nasazované na hlavu. Díky nim můžeme směle říci, že světlo skutečně provází náš zrak. To je velmi užitečné, pokud prováděná práce vyžaduje časté přecházení z místa na místo a zároveň perfektní […]

Philips: Bezpečný kompromis při svícení na silnici
Philips: Bezpečný kompromis při svícení na silnici

Osvětlení je součást auta, která má velký význam jednak pro bezpečnost, tak pro komfort jízdy. Je sestaveno z mnoha částí, které slouží k osvětlení cesty, k signalizaci prováděných manévrů nebo označení pozice vozidla. Speciální roli v bezpečnosti silničního provozu mají přední světlomety. Na kvalitě jimi produkovaného světelného kužele záleží, jestli řidič bude dostatečně dobře vidět, […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 2. června 2015, 8:29 0 0

Ke koupi kde?

Odpověď