Nová generace tlumičů pérování?

18. srpna 2009, 0:00

KYB pracuje na vývoji tlumičů pérování příští generace. Běžný tlumič pérování obsahuje 250-300 ml oleje v závislosti na jeho velikosti v daném voze. To znamená, že v každém vozidle je celkem 1 litr toho oleje.

V dnešní době je veliký tlak na výrobce automobilů potažmo na jejich dodavatele používat materiály, jenž jsou přátelské k životnímu prostředí. Běžný tlumičový olej je vyroben z fosilních paliv, jejichž zásoba bude v budoucnosti vyčerpána. Následná ekologická likvidace těchto olejů je též nákladná a komplikovaná.

Jako jeden z největších světových výrobců tlumičů KYB pracuje na vývoji tlumičů obsahující materiály neškodné k životnímu prostředí. KYB se dala na vývoj tlumičů neobsahující tlumičový olej a věří, že tato cesta vývoje tímto směrem bude správná.

Na obrázku můžete vidět ukázku současného prototypu a jeho test za provozu, jenž se konal v červenci.

KYB vyvíjí prototypy

Bio tlumič
Tento obsahuje speciální bio olej (který se vyrábí bio rozkladem) místo klasického tlumičového oleje. Olej je neškodný k životnímu prostředí. Vlastnosti tohoto tlumiče jsou porovnatelné s klasickým tlumičem.

Alternativní olejový tlumič
Tlumič má stejné uspořádání jako bio tlumič, akorát tlumící médium je ve vodě rozpustná kapalina. Tímto se zredukuje užívání klasického oleje. Tento tlumič je vlastnostmi mnohem lepší než bio a standardní tlumiče.

Bezolejový tlumič
Využívá inertní plyn místo oleje. Tento plyn je neškodný vůči životnímu prostředí. Jeho účinnost je zlepšena při zvyšující se teplotě oproti standardním tlumičům, kde s rostoucí teplotou účinnost klesá.


 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!