Nové nářadí a měřicí přístroje Bosch pro opravy vstřikovačů Common Rail

20. září 2010, 0:00

Nižší spotřeba a velmi vysoký výkon moderních vznětových motorů vedly v minulých letech k boomu v oblasti vznětových motorů a ten stále ještě pokračuje. Vysokotlaká čerpadla a vstřikovače Common Rail společnosti Bosch mají na tomto vývoji značný podíl.

 Celosvětově se používá již více než 50 miliónů systémů vstřikování u vznětových motorů a tedy také více než 340 miliónů vstřikovačů. Proto také stále více vozidel s vysokotlakými systémy vstřikování přijíždí do dílen za účelem diagnostiky a oprav. Pomocí speciální koncepce pro opravy vznětových motorů podporuje společnost Bosch také autoservisy. To, co začalo v roce 2005 prvním stupněm, tedy výměnou trysek, se v současnosti již rozvinulo na kompletní nabídku oprav. Novým stupněm koncepce oprav nabízí Bosch dílnám nyní také potřebné nářadí a měřicí přístroje pro profesionální opravy vstřikovačů Common Rail. Veškeré jednotlivé díly vstřikovačů tak lze v případě potřeby vyměňovat.

S novým opravárenským paketem jsou dílny schopny opravovat všechny aktuální injektory řízené elektromagnety od společnosti Bosch do tlaku 1800 barů jak pro osobní vozidla (CRI 1.0-2.2), tak také pro užitková vozidla (CRIN 1-3). Nářadí a měřicí zařízení opravárenského paketu byly vyvinuty na bázi sériové výroby vstřikovačů Common Rail společnosti Bosch. Servisy tak mohou provádět opravy u komponentů vznětových motorů profesionálně a nabídnout tak svým zákazníkům cenově výhodné opravy v nejvyšší kvalitě.

Sada pro opravy se speciálním nářadím a vysoce přesnými měřicími systémy
Přísné emisní předpisy a další technické požadavky vedly k tomu, že jsou vstřikovače Common Rail vyráběny se stále menšími tolerancemi a je nutné je stále přesněji nastavovat. To klade velmi vysoké nároky také na opravy. Nový opravárenský paket pro injektory obsahuje proto měřicí zařízení snímající nastavované hodnoty s přesností na tisícinu milimetru. Tímto způsobem lze tedy vyloučit možné příčiny závad a přesně také změřit funkční parametry vstřikovačů. Dílny jsou tak při diagnostice a opravách schopny dosáhnout stejná měřítka kvality jako ve výrobním závodě. Rozsáhlý opravárenský software s integrovanou databankou podporuje automechaniky při všech měřeních a stanovených pracovních postupech.

Zaváděcí školení předá potřebné know-how
Optimálním předpokladem pro odborné použití rozsáhlého opravárenského paketu pro opravy injektorů je školení ve školicím centru Bosch. Bosch zde radí autoservisům při provádění náročných oprav systémů CRI/CRIN v rámci účasti na tomto zaváděcím školení. Při otázkách, které se objeví v praktické práci v dílně, dokáží pomoci diesel-experti z technické Hotline společnosti Bosch.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!