Komponenty Federal-Mogul jsou součástí motoru, který získal mezinárodní titul Motor roku

7. září 2009, 0:00

Výrobek pyšnící se mezinárodním titulem Motor roku 2009 a Ekologický motor roku, inovativní motor Volkswagen 1,4 litru TSI se zdvojeným přeplňováním, využívá desítky vnitřních motorových komponentů od společnosti Federal-Mogul (NASDAQ: FDML).

Mimořádně účinný motor Volkswagen dosahuje výkonu až 178 koní díky kombinaci přímého vstřikování paliva a dvojitého přeplňování. Využívají ho modely Volkswagen Golf, Scirocco, Jetta, Touran, Tiguan a Eos stejně jako Seat Ibiza Cupra. Jeden z členů poroty ho popsal jako „mistrovský kousek v duchu filozofie úsporného zmenšování a skutečnou ukázku toho nejlepšího v oblasti techniky.”

K vnitřním komponentům Federal-Mogul obsaženým ve vítězném motoru patří písty, pístní kroužky, ložiska, axiální ložiska, těsnění víka skříně ventilového rozvodu, olejový filtr a O-kroužky. Federal-Mogul je také předním dodavatelem dílů do prvovýroby pro motor BMW-PSA 1,6 litru Turbo, který v rámci této soutěže získal špičková ocenění v kategorii 1,4 až 1,8 litrů. Tento motor využívají vozy Mini Cooper S a Clubman a modely Peugeot 207 a 308, a objeví se také v novém modelu Mini Cross.

Přední postavení společnosti Federal-Mogul jako dodavatele dílů do prvovýroby je přínosem zejména pro zákazníky na trhu s autopříslušenstvím, kde je přístup k výrobkům v kvalitě prvovýroby a s ní souvisejícím technickým poznatkům tím hlavním, co je v oblasti autoopravárenství vede k úspěchu.

„Federal-Mogul hraje důležitou roli v tom, že výrobcům motorů a automobilů poskytuje novou generaci vysoce inovačních a hodnotných technických řešení pro hnací trakt,” říká Mark Whitehead, marketingový ředitel Federal-Mogul, Divize pro motorové výrobky a těsnění, Evropa, Střední východ a Afrika. „A jakmile se tyto impozantní motory dostanou do cyklu autoopravárenství, distributoři a opravci se mohou spolehnout na společnost Federal-Mogul, že jim včas poskytne náhradní řešení v kvalitě prvovýroby, která zákazníci potřebují.”

O udělení mezinárodní ceny Motor roku pod záštitou časopisu Engine Technology International rozhoduje komise 65 automobilových žurnalistů ze 32 zemí. K hlavním kritériím patří jízdní vlastnosti vozidla, výkon, hospodárnost, technická vyspělost a využití moderních technologií.

O společnosti Federal-Mogul
Společnost Federal-Mogul je celosvětový dodavatel dílů pro motory, převody a bezpečnostní technologie poskytující služby předním světovým výrobcům originálního vybavení pro osobní, lehká užitková, těžká, zemědělská, námořní, železniční, terénní a průmyslová vozidla, a rovněž pro celosvětový trh s náhradními díly. Pokrokové technologie a inovace společnosti, výrobní odbornost, marketing a distribuce přinášejí výrobky, značky a služby světové třídy s vynikající kvalitou za konkurenceschopné náklady. Společnost Federal-Mogul se zaměřuje na strategii trvale udržitelného celosvětového růstu vlastní ziskovosti, vytváření hodnot a uspokojení svých zákazníků, akcionářů a zaměstnanců. Společnost Federal-Mogul byla založena v Detroitu v roce 1899, má ústředí v Southfieldu (Michigan) a zaměstnává téměř 40 000 lidí v 36 zemích.

Výrobky společnosti Federal-Mogul pro trh s náhradními díly se prodávají pod řadou značek, mimo jiných to jsou špičkové motorové díly AE®, stěrače ANCO®, zapalovací svíčky a stěrače Champion®, těsnění Fel-Pro®, brzdové obložení Ferodo®, ložiska Glyco®, pístní kroužky a vložky Goetze®; manžety a olejová těsnění, výrobky pro podvozky Moog®, komponenty těsnění National®, písty a soupravy Nüral®, manžety a těsnění Payen®, výrobky pro motory Sealed Power® a výrobky pro brzdy a osvětlení Wagner®.

Pro bližší informace navštivte firemní web www.federalmogul.com.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 8. září 2009, 0:00 0 0

článek o tom motoru jsem tu už viděl, tentokrát to VW nandal BMW
- pepa

Odpověď