Autobaterie: důležitá je kapacita i velikost nádoby

25. října 2010, 0:00

Autobaterie tvoří důležitou součást všech automobilů a nemohou proto chybět ani v širokém sortimentu autodílů a příslušenství společnosti APM Automotive. Vzhledem k neustálým inovacím se ale nabídka startovacích akumulátorů stává stále nepřehlednější. A proto bylo u APM Automotive zavedeno nové značení těchto baterií, které nejen zlepší orientaci ve velkém množství jejich typů, ale především v mnohém usnadní vyhledávání baterií.

Nově lze vhodnou baterii hledat nejen podle kapacity, ale také podle velikosti nádoby. Právě toto značení určuje i norma a specialisté ´baterkáři´ je už běžně používají…

Jedním z důvodů pro zavedení této změny je skutečnost, že výrobci baterií začali na základě požadavků automobilek vyrábět nové typy baterií a na trhu se tak začaly objevovat baterie se srovnatelnou kapacitou v rozdílných velikostech nádob. Zatímco dříve byl tento jev spíše výjimečný (např. když baterie 40Ah byly dodávány v nádobách L0 i L1) dnes je stále častější. A tak např. v nádobě L1 jsou baterie o kapacitách od 35Ah do 54Ah a podobně. Právě proto může informace o typu (velikosti) nádoby zjednodušit vyhledávání a především účinně předcházet případným omylům při objednávání a osazování baterií.

Nové značení bylo doplněno do ceníků jak u špičkových baterií prémiové značky MOLL, tak u baterií CarFit nabízejících skvělý poměr kvality a ceny. Sortiment této značky navíc doplnilo několik nových typů baterií a naopak některé již málo používané typy byly z nabídky APM Automotive vyřazeny, či budou k dispozici pouze do vyprodání zásob.

Vzhledem ke svým rozměrům se autobaterie dělí do několika skupin:

– Evropské = autobaterie v rozměrech označených L0 až L5.

– Autobaterie FORD = autobaterie ve většině případech na stejných rozměrech L0 až L3 ale s odlišným kabelovým zapojením (autobaterie Ford jsou typické plochými kontakty k zapojení kabelů, využívají je už pouze starší vozy – do r. 2000).

– Asijské = autobaterie specifické svými rozměry, výkonem i polaritou (nízká základna, někdy i slabší póly na uchycení kabelů a většinou levá polarita). Tyto baterie lze jen zřídka nahradit evropskou baterií.

Ceníky baterií na apm.cz.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!