Nešetřete na motorovém oleji

, 23. ledna 2017, 16:10

Po 20, 25, 30 tisících najetých kilometrech nebo snad po roce či dvou letech? Tato data jsou často výrobci doporučována pro výměnu motorových olejů. Lze to ale takto jednoduše říct? A není to pozdě? Použijeme-li příměr, spalovací motor je srdcem každého vozu a motorový olej v něm působí jako krev. Bez proudící krve by srdce nemohlo fungovat a stejně tak tomu je u oleje, bez kterého se neobejde žádný spalovací motor. Proto intervalu, ve kterém motorový olej měníte, věnujte maximální pozornost.

Dobrá rada, kdy vyměnit olej, neexistuje. Hodně záleží na okolnostech, v kterých vaše auto jezdí a také na tom, jaký druh paliva používáte.  Jestli máte auto na bio palivo, olej musí být měněn častěji. V současné době je vhodné vyměnit olej po asi 20 tisících kilometrech. Samozřejmě, že ne v každém případě to tak musí být. „20 tisíc kilometrů je přesně definovaná horní mez. Pokud se například pohybujete častěji jen po městě, měli byste olej měnit po 10 tisících naježděných kilometrech. Motorový olej totiž působí doslova léčivě a výrazně prodlužuje životnost motoru,“ říká Jindřich Krejčí, ředitel ProfiAuto pro Českou republiku a Slovensko.

Jakou volit viskozitu?
S výběrem motorového oleje příliš neexperimentujte. Pokud si nevíte rady, řiďte se doporučením výrobců, případně odborníků ve specializovaných servisech. Nejdůležitější je viskozita oleje. „Podle obecného pravidla platí, že pokud jezdíte na krátké vzdálenosti s častými studenými starty, je lepší zvolit olej s vyšší viskozitou, naopak pokud budete jezdit delší vzdálenosti, olej by měl mít viskozitu nižší. Každopádně nic nezkazíte, pokud se podíváte do manuálu pro své auto, ve kterém najdete vhodný typ oleje, případně se zeptáte v servisu. Nejlépe v takovém, ve kterém už máte pozitivní zkušenost,“ říká Marek Bochníček ze společnosti J + M autodíly.

Nezapomínejte měnit také filtry
Jestli motorový olej měníte, neměli byste zapomenout také na výměnu olejového filtru. Většina řidičů zapomíná na to, že právě nevyměněný olejový filtr bývá velmi často příčinou problémů s motorem. Filtr zachycuje nečistoty, různé částice opotřebení motoru a jejich působením se motor zanáší. Důsledkem toho je špatná cirkulace oleje. Problém nastává při tzv. „studeném startu“. Motor se nestihne ohřát, filtr se tím pádem ucpává a motor tím pádem běží na sucho. V důsledku toho výkon motoru rychle klesá a může vést k porušení ostatních komponentů ve vašem voze. Podstatné je, abyste nevybírali nejlevnější náhrady filtrů, které jsou vyrobeny z levných materiálů nebo nemají konstrukci, kterou doporučuje výrobce vozidla, a ve skutečnosti pro účinnost motoru nejsou dostačující. Motor se ničí a i když nyní jednorázově ušetříte, tak v budoucnu za opravu motoru vynaložíte několikanásobně větší množství finančních prostředků.

Nenechte se ošidit nekalými praktikami v některých servisech
Výměnu oleje a filtru rozhodně nepodceňujte. Současně platí, že čím častěji budete provádět výměnu oleje v autě, tím pro váš vůz lépe. Pokud nevíte jak vybrat motorový olej, nebojte se požádat o radu odborníky. Může se také stát, že pokud si například koupíte v supermarketu levnější motorový olej z důvodu úspory, jde o olej s jinou recepturou a sníženými přísadami, což může mít neblahé účinky. Nelze také zapomínat na problémy způsobené chybami mechaniků a lidským faktorem. Proto je lepší všechno kontrolovat a být přítomen v dílně při samotné výměně oleje. Na olejích se nevyplatí šetřit, životnost vašeho motoru díky pravidelným výměnám se prodlouží a investice vložená do kvalitních motorových olejů se vám několikanásobně vrátí.

Související články

Je Start-stop systém pro automobil užitečný?
Je Start-stop systém pro automobil užitečný?

Start-Stop je systém vypínání motoru při zastavení na křižovatkách a je součástí většiny moderních automobilů. Hlavním důvodem pro jeho zavedení byla jeho vysoká ekologičnost. Ve vnímání mnoha řidičů to ale je zbytečná věc. Je vůbec pro auto a životní prostředí start-stop systém prospěšný?

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 24. ledna 2017, 7:50 0 0

Asi nejhorší článek, který jsem tu zatím četl. Plný nesmyslných informací. Tomáš

Odpověď

Anonym, 25. ledna 2017, 7:38 2 0

"Podle obecného pravidla platí, že pokud jezdíte na krátké vzdálenosti s častými studenými starty, je lepší zvolit olej s vyšší viskozitou, naopak pokud budete jezdit delší vzdálenosti, olej by měl mít viskozitu nižší." Co je tohle za blbost???Právě dlouhé vzdálenosti jsou na viskozitu oleje mnohem náročnější,takže je doporučeno používat co nejvyšší viskozní číslo.

"Problém nastává při tzv. „studeném startu“. Motor se nestihne ohřát, filtr se tím pádem ucpává a motor tím pádem běží na sucho." Pokud motor poběží pár vteřin na sucho,pak věřte,že kompozity na kluzných částech se téměř okamžitě vydřou.Navíc součásní každého filtru,je obtokový ventil,kdy i při zaneseném filtru olej proudí okolo(pochopitelně se ale nefiltruje)

"Podstatné je, abyste nevybírali nejlevnější náhrady filtrů, které jsou vyrobeny z levných materiálů nebo nemají konstrukci, kterou doporučuje výrobce vozidla, a ve skutečnosti pro účinnost motoru nejsou dostačující." Další nesmysl!!!Cena filtru naprosto nehovoří o jeho kvalitě!!! Pokud by to tak bylo,pak by spoustu světově známých firam již dávno nemohlo existovat.Bohužel třeba u olejů máme osobní dlouholeté zkušenosti,že jedna nejmenovaná značka oleje s velkým podílem na českém trhu ,která prodává jedny z nejdražších olejů a je preferována domácí automobilkou,má obrovské problémy např. v benzínových turbomotorech motorech Volvo a způsobuje zde zakarbonizování celé olejové soustavy.Naproti tomu používaný Mobil 1 je schopen prominout i lajdáctví uživatelů a překračování servisních intervalů.

Studené starty jsou ve velké míře problematické především tím,že u benzínových motorů,díky větší dávce vstřikovaného benzínu dochází ke smývání mazacího olejového filmu s povrchu válců a v extrémních případech dochází k "obohacení" oleje o benzín a tím k rapidnímu snižování viskozních vlastností.

Odpověď

Anonym, 22. února 2017, 20:03 0 0

Tento clanek se snad ani nepatří! Nejsme čtenáři světa motorů, nebo snad ano?

Odpověď