CoraHB pomáhá nejmenším

29. srpna 2014, 16:54

V červnu 2014 předala firma CoraHB mluvčí Havlíčkobrodské nemocnice sponzorský dar na nákup 6-ti kusů dýchacích monitorů dechu BabySense, které nahradí dosluhující přístroje v novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence.

Tisková zpráva HBN – Klidný spánek miminek ohlídají nové monitory

Dětské oddělení získalo ve středu 18. června 2014 v 11.30 hod. od sponzorů 28 nových "hlídacích chůviček" pro novorozence. Jde o nové monitory dechu Babysense, které využíváme na novorozeneckém úseku a stanici intermediární péče o novorozence.

Dvacet „chůviček“ nám předala Nadace Křižovatka /které sponzorsky přispěla na nákup společnost RWE a.s. a VZP ČR/, na dalších šest monitorů nám přispěla společnost CORA HB a na dva pivovar Bernard Humpolec.

Dětské oddělení využívá monitory na všech postýlkách pro novorozence. „Monitory dechu slouží ke kontrole dechu novorozence. Jejich hlavním úkolem je zavčasu upozornit maminku i personál na případnou zástavu dechu,“ zhodnotil význam přístroje primář dětského oddělení MUDr. Miloslav Sýkora. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě – svoji nepostradatelnou úlohu má při péči o kojence s nízkou porodní váhou, rizikovými zdravotními komplikacemi, ale i při péči o zcela zdravé miminko. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Příčiny tohoto jevu nejsou zcela vysvětleny, podstatou problému je náhlá porucha v dýchání novorozence. Pokud není dítě včas probuzeno nebo mu není poskytnuta první pomoc, může zemřít.

Monitory se musí pravidelně obměňovat, neboť jejich životnost je jen několik let. Nadace Křižovatka pravidelně pomáhá s obměnou „chůviček“. „Za dobu působení nadace bude k dnešnímu dni předáno 5.365 monitorů Babysense do nemocnic ve všech regionech ČR,“ sdělil Ing. Vlastimil Novotný, člen správní rady Nadace Křižovatka. "Velice nás potěšil také zájem okolních firem o sponzorování prospěšného přístroje. Velké poděkování patří společnosti CORA HB a humpoleckému pivovaru Bernard".

Související články

CoraHB: Otevření pobočky v Praze
CoraHB: Otevření pobočky v Praze

V sobotu dne 28.6.2014 byla slavnostně otevřena nová pobočka Cora HB v Praze. Takřka po dvou měsících příprav, plánování, montáží se realizačnímu týmu podařilo postavit a vybavit novou v pořadí pátou pobočku společnosti coraHB v České republice. Na pobočce již teď najdete plný sklad kvalitních náhradních dílů, součástek a provozních kapalin od prověřených dodavatelů. Malé […]

CoraHB: Mistrovství mechaniků se blíží
CoraHB: Mistrovství mechaniků se blíží

6. září 2014 se na letišti v Počátkách u Chotěboře odehraje druhý ročník Mistrovství Mechaniků. Firmě CoraHB se podařilo sestavit 20 týmů odvážných autodílen. Své síly tak změří borci z Havlíčkobrodska, Jihlavska, Brněnska, Třebíčska a Kroměřížska v soutěžích, které nemůže zvládnout nikdo jiný, než zdatný a šikovný mechanik :). V doprovodném programu dodavatelé firmy Cora […]

Pobočka coraHB v Havlíčkově Brodě na novém místě
Pobočka coraHB v Havlíčkově Brodě na novém místě

Od 9.2.2015 byla pobočka v Havlíčkově Brodě přestěhována do nových prostor na ulici Masarykova č.p. 3580. Jedná se o areál bývalé ŽSD, který je od staré provozovny vzdálen zhruba 150 metrů. coraHB s.r.o. Masarykova 3580 Havlíčkův Brod 580 01 tel.: +420 569 333 143 email: havlickuvbrod@corahb.cz GPS: 49.6067806N, 15.5742014E

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!