Novinka u APM: Keramické destičky ATE

24. listopadu 2010, 0:00

Žhavou podzimní novinkou značky ATE, dodavatele veškerých brzdových dílů špičkové kvality, jsou KERAMICKÉ BRZDOVÉ DESTIČKY, které samozřejmě doplnily také bohatý sortiment autodílů v nabídce APM Automotive s.r.o. .

Do třecího materiálu nových brzdových destiček byla inovační technologií přidána keramická vlákna, která při brzdění vytváří "neviditelnou ochranu“ působící příznivě na životnost samotných destiček i brzdových kotoučů. Další výhodou oproti standardním destičkám je značně tišší brzdění a také zhruba dvojnásobně vyšší tepelná odolnost, díky čemuž mohou podávat konstantní plnou výkonnost i při extremních teplotách (cca 750°C). Příjemným kladem nových destiček je také skutečnost, že se oproti klasickým destičkám téměř neopotřebovávají a díky tomu zůstávají disky kol bez tradičního černého prachu a tedy čisté a lesklé.

Keramické destičky nevyžadují před instalací žádné změny na autě. Mohou jednoduše nahradit tradiční brzdové destičky. Maloobchodní ceny keramických destiček jsou ve srovnaní s klasickými destičkami Ate o cca 40% vyšší. V nabídce výrobce je zatím 47 různých položek keramických destiček a APM Automotive má 43 z nich skladem a tedy připravených k okamžitému dodání. Samozřejmě nechybí destičky na vozy Škoda a další koncernové značky VAG. Několik desítek dalších položek keramických destiček je v přípravě.

Kromě toho, že se keramické destičky mnohem méně opotřebovávají, což dokázala řada výzkumů a studií, jsou šetrnější také ke kotoučům. Navíc je chrání před korozí a vydřením, což snižuje riziko možných problémů s házením kotoučů. Keramické brzdové destičky ATE produkují minimální množství prachu, takže neznečišťují životní prostředí.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 6. listopadu 2012, 0:00 0 0

Scháním na ML55 AMG Keramické destičky
- Míla

Odpověď