Nezničitelná Toyota Hilux z pořadu Top Gear má nové využití

4. srpna 2017, 9:57

Před 14 lety se Jeremy Clarkson snažil v pořadu Top Gear zničit Toyotu Hilux, která je proslulá svojí odolností v terénu. To se mu však nepodařilo. Tento vůz můžete nyní vidět na živo, protože se z něj stala součást jedné z největších turistických atrakcí ve Velké Británii.

V pátém díle třetí série pořadu Top Gear se Jeremy Clarkson a James May snažili zlikvidovat vůz, o kterém se hovoří jako o nezničitelném – Toyotu Hilux. Pokusili se jej spálit, utopit v moři, rozbít demoliční koulí, svrhli na něj z výšky karavan a dokonce pod ním nechali vyletět do vzduchu věžák.

Auto všechno toto mučení přežilo a po každé bylo schopné nastartovat a rozjet se. Za to si vysloužilo svoji neustálou přítomnost ve studiu, které však po odchodu moderátorů Clarksona a Maye prošlo řadou změn. Legendární pick-up naštěstí na vrakovišti neskončil a stal se součástí výstavy World of Top Gear v Národním motoristickém muzeu, které se nachází v Beaulieu nedaleko britského Southamptonu.

Svět Top Gear
Ve World of Top Gear můžou návštěvníci obdivovat sbírku vozidel, která v této slavné show vystupovala. Nedávno prošla výstava obnovou, tak aby odrážela změny v programu spojené s výměnou moderátorů, jimiž jsou nyní Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid.

Ve World of Top Gear najdeme spoustu různých atrakcí – The Challenge Gallery, Enormodrome, Heritage Corridor Timelide, kde se seznámíme se čtyřicetiletou historií této motoristické show, i Test Track Challenge, kde si lze vyzkoušet řízení aut na dálkové ovládání, kromě toho tu je také speciální místo na focení selfíček, a konečně simulátor Top Gear.

Toyota GT86 – rozvážná a dynamická
Hala Enormodrome je vlastně replikou televizního studia, kde se pořad natáčí. Hned u vstupu stojí hvězda série Reasonably Fast Car – červená Toyota GT86. Při otevření nové výstavy Chris Harris, který kupé Toyoty v pořadu testoval, řekl: „Jsem moc rád, že tým Reasonably Fast Car Toyotu GT86 do pořadu vybral. Myslím si, že se pro tento účel dokonale hodí.

Bylo velmi zábavné sledovat, jak řidiči bojovali o udržení vozu na dráze, když jsme vypnuli všechny elektronické systémy. Celý tým Top Gear miluje řízení Toyoty GT86 ve smyku. I když si kromě Toyoty můžeme vybrat superauta luxusních značek, jízda GT86 na dráze nám přináší spoustu radosti”.

Vášeň britského lorda
World of Top Gear můžete v Beaulieu shlédnout u příležitosti návštěvy v National Motor Museum, kde je k vidění více než 250 automobilů. Historie motoristického muzea v rezidenci Beaulieu sahá až do roku 1952, kdy lord Edward Montagu zpřístupnil veřejnosti palác a zahrady a vystavil zde 5 vozů svého otce, milovníka a propagátora motorismu.

Tato první skromná kolekce se následně díky všeobecnému zájmu veřejnosti o automobily rozrostla v bohatou sbírku, která roku 1972 získala status Národního motoristického muzea. Dnes představuje jednu z největších tamních turistických atrakcí.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!