Lakýrnictví

Informace a novinky z trhu lakýrnictví

Servind vydává Katalog pro karosárny

Začátkem roku distribuovala firma Servind nový Katalog příslušenství a vybavení pro autolakovny. Nyní vydávají i Katalog vybavení a příslušenství pro karosárny, kde budete moci nalézt veškeré technologické karosářské vybavení.

Značka R-M letos oslavuje 100 let

V roce 2019 slaví R-M, prémiová značka autolakýrnických materiálů společnosti BASF, stoleté výročí.

TIP Interaction: Permahyd Hi-TEC Performance Component WT 455 při extrémních podmínkách

Extrémní klimatické podmínky, jako je nízká vlhkost, kladou speciální požadavky na vlastnosti aplikovaných materiálů. Pokud ale zohledníte nepříznivé klimatické podmínky již při míchání receptury, můžete i tak dosáhnout optimálního výsledku.

Interaction prezentuje novinku Carsystem Multi Green SF

Společnost Interaction představuje novinku na trhu, a to produkt Carsystem Multi Green SF.

MoonWalk nabízí nová řešení pro lakovny

Tento inovativní systém šetří pracovní čas, snižuje množství odpadu a mění míchací místnost na čisté a bezpečné prostředí. Robustní a snadno použitelná technologie MoonWalk nastavuje nový standard pro trh s laky.

Více flexibility s plničem R-M UV Light Filler Grey ve spreji

Osvědčený základový plnič UV Light Filler Grey od R-M je nyní dostupný také v praktickém spreji. Jedná se o ideální řešení pro opravu menších poškození nebo pro použití na multifunkčním pracovišti.

Ohlédnutí se za Lakýrník campem

Na přelomu května a června tohoto roku se uskutečnil již druhý ročník workshopů od společnosti Interaction pod příznačným názvem Lakýrník camp. V pohodovém prostředí kempů se prezentovali jednotliví dodavatelé s produktovými novinkami a vychytávkami v oboru oprav a lakování vozidel.

Glasurit rozšiřuje nabídku: mísicí lak 90-M 4 pomalý a přísada 93-E 3 pomalá

Rychleschnoucími laky dochází k urychlení procesu. To ale nenívždy žádoucí. V horkých ročních obdobích nebo při extrémně nízké vlhkosti vzduchu se může stát, že lak schne příliš rychle. Pro tyto případy vyvinul Glasurit aditiva k dosažení správného výsledku lakování: Glasurit mísicí lak 90-M 4 pomalý a Glasurit přísada 93-E 3 pomalá.

Porsche 911 v legendárních barvách Gulf racing v kalendáři Masterpieces 2020

Na podzim minulého roku vyhlásila společnost Spies Hecker již tradičně celosvětový „casting“ do prestižní limitované edice kalendáře Masterpieces 2020. Do konce února letošního roku bylo možné se přihlásit s mistrovskými kousky, na nichž se blýská barva Spies Hecker. Ať již se jedná o automobily, letadla nebo jiné objekty v barvách Spies Hecker.

Efektivita práce lakoven a karosáren

Nejzajímavější novinky v technologiích přispívající k zefektivnění práce karosářů a lakýrníku.