Lakýrnictví

Informace a novinky z trhu lakýrnictví

Interaction doporučuje novou evoluci v lakování 3M™ PPS™, systém pro přípravu a aplikaci barev řady 2.0

3M vynalezla již před 20 lety první systém jednorázových kelímků pro přípravu a aplikaci barev – 3M™ PPS™ Paint Preparation System. Nyní po tisících hodin sledování a práce se stovkami lakýrníků po celém světě vědci ze společnosti 3M vylepšili systém 3M™ PPS™ a při tom zachovali nejefektivnější vlastnosti.

Nový Glasurit 283-1780 CV Multi Wash základový plnič

Glasurit, značka společnosti BASF, napomáhá profesionálnímu lakování automobilů neustálým vývojem nových produktů, které urychlují procesy. Základový plnič 283-1780 CV Multi Wash nabízí možnost ještě více zjednodušit práci.

Nový nástroj pro identifikaci barvy vozidla Paint It od NEXA Color

Nástroj pro nalezení nejaktuálnějších informací Paint It je webová aplikace, která poskytuje jednoduchý vyhledávací prvek pro identifikaci správné barvy pro další opravu vozidla. 

Nová nanotechnologie s možností regulace odstínu barvy – Chameleon 12

Nanotechnologie hýbou v dnešní době mnohými odbory a nabízejí nejrozmanitější možnosti k využití. V oblasti povrchové úpravy je bylo možno používat jen v oblasti ochrany a ošetření laku před nečistotami nebo v oblasti keramických laků, které chrání povrch před poškrábáním, nebo se dokonce vyznačují „reflow efektem“ pro opětovné uzavření struktury povrchu po poškrábání.

Rychleschnoucí CV základ bez vypalování: R-M P5530 Uni Wash

Novinka R-M P5530 Uni Wash je odpovědí na poptávku trhu lakování užitkových vozidel po základu schnoucím velmi rychle i bez vypalování. Tento produkt byl představen v řadě vrchních laků pro užitková vozidla Graphite HD.

Firma Servind prezentovala rychlý lakovací systém Xtreme

Ke konci loňského roku se stal systém Standox Xtreme kompletním, a to díky uvedení zcela nového rychlého plniče mokrá do mokré. Na přelomu letošního ledna a února připravil Servind představení tohoto lakovacího systému vybraným zákazníkům.

Chystá se druhý ročník Lakýrník Camp společnosti Interaction

Společnost Interaction připravuje již druhý ročník vzdělávacího programu formou workshopů v kempech určeném pro lakýrníky.

Nová Mirka Deros pro těžko dostupná místa

Finský výrobce brusiva, leštění a nářadí Mirka, který je v České republice zastoupen společností SERVIND, rozšiřuje rodinu elektrických brusek Mirka Deros o další unikátní orbitální brusku.

Společnost BASF zhodnotila trh s barvami v odvětví automotive v Evropě za rok 2018

BASF Report barev 2018 pro OEM povrchové úpravy v odvětví automotive v Evropě detailně analyzuje nejoblíbenější barvy nových vozidel. I přes různorodost barev a modelů jsou v centru pozornosti tohoto reportu efekty.

Interaction radí, jak na čištění a údržbu stříkacích pistolí

Společnost Interaction zpracovala postup, jakým by se měly čistit a udržovat stříkací pistole.