Lakýrnictví

Informace a novinky z trhu lakýrnictví

Rupes na veletrhu SEMA představil novinky v sortimentu

Společnost Rupes, výrobce strojních leštiček a dalšího příslušenství pro úpravu laku, se již tradičně zúčastnil automobilového veletrhu SEMA, který se konal na přelomu října a listopadu minulého roku v Las Vegas. Představil zde hned několik novinek ve svém sortimentu.

Glasurit ECO Balance: Nová produktová řada s ekologickou přidanou hodnotou

Firma Glasurit poprvé uvedla na trh autoopravárenské lakovací produkty řady Eco Balance, které se vyrábějí v souladu s certifikovanou metodou rovnováhy biomasy. Nová produktová řada napomáhá k tomu, aby se šetřily fosilní zdroje a CO2.

Interaction vydal první ucelený katalog vybavení a příslušenství pro karosárny

Po dlouholetých zkušenostech společnosti se školením karosářů, tvorbou standardů karosáren a jejich následnou certifikací, připravil tým produktových specialistů katalog vybavení a příslušenství pro karosárny.

Servind vydává nový katalog příslušenství pro lakovny

Se začátkem roku distribuuje Servind svůj nový katalog příslušenství do autolakoven a průmyslových lakoven. Rychlému zorientování v rozsahu přes 200 stránek napomáhá rozdělení do deseti tematických kapitol.

Servind se stal výhradním dovozcem lakovacích boxů Blowtherm

Společnost Servind podepsala v druhé polovině minulého roku smlouvu s italskou společností Blowtherm, která je lídrem v produkci lakovacích boxů a přípravných stáních v průmyslovém a automobilovém odvětví. Servind se tak stal jejím výhradním dovozcem do České republiky. 

Nový Glasurit 923-58 matný bezbarvý lak: rychleji k dokonalému matnému lakování

Stále více výrobců automobilů nabízí matné lakování jako exkluzivní limitované vydání.Tím se autoservisy musí vypořádat s lakováním různých stupňů lesku. Proto přichází Glasurit s novinkou usnadňující práci.

Nová stříkací pistole DeVilbiss DV1 u Interaction

Firma Interaction přináší novinku – stříkací pistoli DeVilbiss DV1. Nová stříkací pistole DV1 pro profesionální lakýrníky je navržena pro maximální výkon a využívá nejnovější generaci ergonomie a lehké materiály pro maximální pohodlí a minimální únavu při používání pistole.

Nová Glasurit 522-55 přísada při schnutí na vzduchu

Aby se zvýšila rentabilita lakoven, není vždy potřeba investovat ve velkém. I s relativně malými novinkami lze zvýšit účinnost a počet zakázek lakovny. Umožňuje to nová přísada, kterou vyvinul Glasurit, prvotřídní značka autoopravárenských barev a laků společnosti BASF.

Interaction: Průběh renovace v rámci projektu Porsche 911

Společnost Interaction se podílí na projektu renovace Porsche 911 Targa z dílny Trachta-Schneider. V rámci tohoto projektu je kladen velký důraz na kvalitu výsledné práce.Veškeré lakýrnické práce na tomto voze probíhaly ve školicích střediscích Interaction s podporou kompletního technického týmu.

Zástupci firmy Interaction navštívili pobočku Axalta FZE v Dubaji

V červenci letošního roku zástupci společnosti Interaction navštívili pobočku Axalta FZE, která zastřešuje regiony střední a východní Asie. Zástupce společnosti Axalta FZE pan Simon Nemanic s radostí odpovídal na všetečné dotazy. Celý rozhovor vám přinášíme v tomto článku.