Pneumatiky Bridgestone M749 Ecopia jsou nyní k dispozici také jako protektory

3. února 2011, 0:00

Bridgestone představil svůj první protektor řady Ecopia pro nákladní vozidla. Jedná se o záběrovou pneumatiku M749 Ecopia pro dálkový provoz, která je v Evropě k dispozici od ledna 2011 prostřednictvím dealerské sítě Bandag.

Výhody v oblastech nákladů a ochrany životního prostředí Pneumatika M749 Ecopia pro hnací nápravy poskytuje vysokou úroveň trakce, vynikající chování na mokrém povrchu a zároveň snižuje spotřebu paliva a množství emisí CO2. Uvedením pneumatik M749 Ecopia do sektoru protektorů nabízí Bridgestone dopravcům v dálkové dopravě dvojnásobnou výhodu snížených nákladů po celou dobu životnosti pneumatiky a účinnější ochrany životního prostředí.

 

Protektory vyžadují během výrobní fáze vynaložení menšího množství energie a surovin a zároveň představují efektivnější využívání disponibilního materiálu. Důsledným používáním protektorů klesá množství pneumatik určených k recyklaci nebo uložení na skládky.

Dezén odpovídá přibližně za 40 % valivého odporu pneumatiky, zbývajících 60 % vytváří různé komponenty pláště pneumatiky. Protektorování pneumatik M749 Ecopia s nízkým valivým odporem umožní provozovatelům vozových parků maximálně využívat potenciál pro snižování spotřeby paliva, který spočívá v těchto protektorech.

O 12 procent nižší valivý odpor
Bridgestone představil pneumatiky Ecopia pro nákladní vozidla v roce 2010 a správcům vozových parků tím nabídl nová řešení v oblastech ochrany životního prostředí a hospodárného provozu. Díky pokrokovým technologiím při výrobě směsi mají pneumatiky Ecopia pro nákladní vozidla o 12 % nižší valivý odpor v porovnání s předchozími profily Bridgestone, což má za následek snížení spotřeby paliva a emisí CO2.

Pro provozovatele je důležité, že nízkého valivého odporu bylo dosaženo bez kompromisů v provozních vlastnostech pneumatiky, ať se jedná o životnost, přilnavost na mokrém povrchu, rovnoměrnost opotřebení nebo odolnost.

Bridgestone plánuje rozšířit v průběhu letošního roku nabídku protektorů Ecopia o dezén R109 určený pro přívěsy.

Více na bridgestone.cz.