Nejvyšší ocenění za ekologickou inovaci pro pneumatiku Goodyear EfficientGrip

27. dubna 2011, 0:00

Goodyear získala cenu za ekologickou inovaci pneumatiky EfficientGrip, která prostřednictvím jedinečné technologie přispívá k úspoře paliva a tím vede ke snižování emisí CO2. Ocenění bylo uděleno lucemburskou platformou Greenworks, která hodnotí činnost společností ohleduplných k životnímu prostředí a podporujících udržitelný rozvoj.

Goodyear v Lucembursku zaujal hned dvěma „zelenými inovacemi”. Kromě EfficientGrip byla také padesáti členné porotě, složené z generálních ředitelů a vrcholných představitelů velkých společností, představena pneumatika pro užitková vozidla Marathon LHT II. EfficientGrip získal nejvyšší cenu v kategorii „zelená inovace“ a pneumatika LHT II se umístila na druhé pozici v kategorii „zelený produkt“.

 

„Toto ocenění hodnotí veškeré úsilí našeho týmu, které bylo vynaloženo na vytvoření inovativní technologie vedoucí ke snižování emisí CO2, využívané nejen při výrobě pneumatik EfficientGrip, ale pro všechny nově vyvinuté pneumatiky," řekl Marc Junio, generální ředitel Goodyear Innovation Center Luxembourg. "Tyto inovativní technologie jsou žádány v souvislosti s připravovanými předpisy EU, které nařizují, aby od roku 2012 byly na pneumatikách uváděny údaje o vlivu na spotřebu paliva, hlučnosti a informace o výkonu na mokru.“

Více informací naleznete na adrese www.goodyearpneu.cz. 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!