Nokian Tyres – špičkový specialista na zimní podmínky

15. února 2012, 0:00

Jako jediný výrobce pneumatik na světě a špičkový specialista na zimní pneumatiky se Nokian Tyres soustředí na produkty a služby, které usnadňují bezpečnou jízdu i v extrémních severských podmínkách.

Inovativní pneumatiky pro osobní a nákladní vozidla a pro těžké pracovní stroje jsou nabízeny především v oblastech se sněhem, lesy a náročnými jízdními podmínkami způsobenými změnou ročních období. V rámci tohoto portfolia společnost nabízí rovněž pneumatiky speciálně přizpůsobené pro české mírné klima.

Nokian Tyres již více než 75 let vyvíjí, testuje a patentuje řešení výroby pneumatik, která zaručují bezpečnost jízdy. První zimní pneumatika přišla na svět za tuhých mrazů a ledového větru v roce 1934. V roce 2002 uvedl Nokian Tyres na trh pneumatiku Nokian WR, celosvětově první zimní pneumatiku vytvořenou pro vysoké rychlosti (M+S). V roce 2007 se zrodil Nokian WR G2, který díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně před vznikem aquaplaningu na rozbředlém sněhu zahájil sérii vítězství v testech pneumatik. Na jeho úspěšnost nyní navazují nové pneumatiky Nokian WR 3D a A3: Zimní pneumatika Nokian WR se s hodnocením „velmi doporučovaná“ stala vítězem zimního testu pneumatik 2011 v časopise Sport auto a rovněž v pořadu Auto mobil německé televize VOX či ve francouzském časopisu Auto Plus.

Opakovanými vítězi testů se stávají rovněž letní pneumatiky Nokian: zaručují vysokou bezpečnost a šetří palivo. Pneumatika Nokian získala v testu letních pneumatik 2011 renomovaných německých automobilových časopisů Auto motor und sport a Auto hodnocení „velice doporučovaná“ a stala se tak jejich celkovým vítězem.

Finské pneumatiky Nokian získaly od německého automobilového klubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest nejlepší ohodnocení „dobrý“ a byly označeny jako „velice doporučované“ v německých časopisech Auto Zeitung a Sport auto. Jako „velice doporučovaná“ vychází z testu terénních pneumatik časopisu Auto Zeitung i pneumatika Nokian SUV.
Zimní a letní pneumatiky Nokian jsou vyvíjeny a testovány v drsných podmínkách Finska a zaručují tak vysokou kvalitu a bezkonkurenční bezpečnost. Značka Nokian nabízí prémiové pneumatiky ohleduplné k životnímu prostředí. Nokian Tyres byl prvním výrobcem pneumatik, který při výrobě svých produktů začal užívat pouze čištěné nízkoaromatické oleje. Ve Skandinávii a v Rusku představuje významnou a uznávanou značku.

Nokian Tyres dosáhl v roce 2010 čistých prodejů v hodnotě 1 058 milionů eur a má přes 3 500 zaměstnanců. Ke společnosti patří rovněž obchodní řetězec Vianor s více než 770 prodejními místy ve 23 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou zapsány v seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.

Více na nokiantyres.cz

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!