Bridgestone představuje pneumatiky BATTLAX SC pro velké skútry

12. dubna 2012, 0:00

Společnost Bridgestone Corporation uvádí na trh nové radiální pneumatiky BATTLAX SC pro velké skútry. Pneumatika bude k dispozici ve dvou rozměrech pro přední kolo a ve třech rozměrech pro zadní kolo.

BATTLAX SC je nejnovějším přírůstkem v nabídce radiálních pneumatik Bridgestone pro velké skútry. Nový tvar dezénu využívá koncepty použité u pneumatik Bridgestone HYPERSPORT k dosažení vyšší úrovně ovladatelnosti. Nový dezén disponuje také širšími drážkami, které stojí za vynikajícím výkonem na mokru a suchu. Drážky jsou navrženy s optimálním objemem a rozmístěny v precizně zvolených úhlech, čímž se podařilo výrazně snížit hlučnost odvalování.

 

BATTLAX je prémiovou řadou silničních motocyklových pneumatik Bridgestone. Vrcholnými představiteli rodiny pneumatik BATTLAX jsou pneumatiky třídy MotoGP pro mistrovství světa silničních motocyklů organizované mezinárodní motocyklovou federací FIM (Fédération Internationale de Motocyclisme), jehož je Bridgestone oficiálním dodavatelem pneumatik. Bridgestone nabízí širokou škálu pneumatik BATTLAX od cestovních až po závodní pokrývající všechny kategorie motocyklů od malých až po velké.

S širokou nabídkou motocyklových pneumatik včetně řady BATTLAX bude Bridgestone i nadále usilovat o to, aby v následujících letech zajistil mnoha motocyklistům po celém světě komfortní a bezpečnou jízdu na motocyklu.

Pneumatiky BATTLAX SC se v Evropě prodávají od března 2012 na trhu náhradní spotřeby pro velké skútry poháněné motory se zdvihovým objemem 300 cm3 a vyšším (včetně modelů Honda SH300i, Yamaha TMAX 500 a Suzuki Burgman 650). Tyto pneumatiky budou letos uvedeny na trh také v Severní Americe, Střední a Jižní Americe, Asii a Oceánii.

Následuje přehled vlastností nových pneumatik:

Nový dezén
Díky optimalizaci polohy drážek a jejich velké šířce nabízí pneumatiky BATTLAX SC dobrou ovladatelnost a zvýšenou přilnavost na suchu i mokru.
 

Graf hlučnosti odvalování
Nový tvar dezénu bere v úvahu mechanismy, jimiž vzniká hluk při odvalování pneumatiky a v důsledku toho se podařilo snížit hlučnost při jízdě různými rychlostmi.

Hlučnost odvalování (rozměr zadní pneumatiky: 160/60 R 15)

Přehled nabízených rozměrů
Přední pneumatika: 120/70 R 14 M/C (55H), 120/70 R 15 M/C (56H)
 Zadní pneumatika:  160/60 R 14 M/C (65H), 160/60 R 15 M/C (67H), 130/70 R 16 M/C (61S)

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!