Pneumatiky Nokian se staly vítězem německých testů letních pneumatik 2012

23. dubna 2012, 0:00

Pneumatiky Nokian se staly vítězi testů letních pneumatik 2012 prováděných německými automobilovými časopisy Auto Bild, Auto Zeitung, Auto Test, Gute Fahrt, Auto Bild allrad, Pro mobil a Firmenauto Transporter. Se sedmi vítězstvími se pneumatiky Nokian staly nejúspěšnějšími ze všech testovaných značek.

Nejvyšší známky od časopisů Auto Bild („příkladná“), Auto Zeitung („vítěz testu“), Auto Test („vítěz testu“), Gute Fahrt („doporučovaná“) a „Auto Bild allrad („příkladná“) dokazují špičkové kvality letních pneumatik u největšího specialisty na pneumatiky zimní.

Na druhém místě skončila firma Nokian u časopisu Auto motor sport s nejlepší známkou „obzvláště doporučovaná“. Známku „velmi dobrá“ získala od německého autoklubu ADAC a od německé organizace pro ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest za jízdní vlastnosti na suchém povrchu, známku „dobrá“ za chování na mokrém povrchu a spotřebu pohonných hmot. Test pneumatik Auto Club Europa ACE GTÜ a německého časopisu Sport auto hodnotí pneumatiky Nokian jako „obzvláště doporučované“. „Obzvláště doporučované“ jsou podle posledního testu terénních pneumatik časopisu Auto Zeitung hodnoceny rovněž pneumatiky Nokian SUV.

Nokian Z G2: „Překvapivě všestranná pneumatika s nejkratší brzdnou dráhou“, „nízká spotřeba paliva“
Auto Bild a Auto Test oceňují u pneumatiky Nokian Z G2, že se jedná o „překvapivě všestrannou pneumatiku s nejkratší brzdnou dráhou na mokré i suché vozovce, přesnou reakcí na řízení, vysokou jízdní stabilitou a nízkou spotřebou paliva“. Její brzdná dráha je o 22 metrů kratší, než je brzdná dráha nejslabší z 50 pneumatik testovaných na mokrém povrchu. Udávají, že pneumatika „Nokian Z G2 má nejlepší přilnavost“ a zaručuje maximální bezpečnost.

Časopis Auto Zeitung píše o celkovém vítězi svých testů: „Jasné vítězství pro pneumatiku Nokian H, která nejen že výborně obstojí na mokrém povrchu, ale také na suchých vozovkách, a která bezkonkurenčně přesvědčila při testu valivého odporu.“ Výsledky nejdůležitějších testů chování na mokrém povrchu prokázaly, že je „nejrychlejší v reakcích na řízení, jednička v jízdní bezpečnosti a vynikající z hlediska brzdných vlastností: finská značka Nokian je skutečným profesionálem pro jízdu na mokré vozovce“.

„Nokian v porovnání s ostatními vyhrává“
„VÝSLEDEK TESTU – Nokian v porovnání s ostatními vyhrává“ – tak zní titulek v časopisu Gute Fahrt. „Nokian Z G2 / Nokian poprvé dosáhl vítězství v GF-testu pneumatik.“ „A zcela po právu; neobvykle vyvážený finský produkt totiž získal titul nejlepší značky nejen na mokrém povrchu, ale také u valivého odporu.“

Vlastnosti pneumatiky Nokian Z G2, vítěze testu, vyzdvihuje rovněž Auto Bild allrad. Oceňuje především „vynikající chování na mokré vozovce, výborné vlastnosti na suchém povrchu a nízkou hlučnost“. „Vítězem testu je pneumatika menšího finského výrobce Nokian, která (…) vynikala u silničních disciplín. Obzvlášť působivé jsou její kvality na mokré vozovce.“
„Vynikající brzdný výkon“, „nejnižší valivý odpor“ podle Auto motor sport Urteil

Vynikající výsledky přineslo i testování Auto motor sport Urteil: „Vynikající brzdný výkon na mokrém povrchu, nejnižší valivý odpor v testu, dobrý jízdní komfort a nepatrný hluk při řízení.“ Stejně vysoké hodnocení získaly pneumatiky Nokian od časopisu Firmenauto. Nokian má nejkratší brzdnou dráhu na mokrém povrchu a nejvýhodnější cenu ze všech hodnocených pneumatik: ostatní prémiové pneumatiky jsou o 22 procent dražší.

Dvojnásobný vítěz Nokian Hakka C Cargo vykazuje podle časopisu Pro mobil následující přednosti: „Vyvážené jízdní vlastnosti na suchém i mokrém povrchu: vysoká odolnost vůči vzniku aquaplaningu, nízký valivý odpor.“ Pneumatika Nokian Hakka C Cargo se stala dvojnásobným vítězem také v testu Firmenauto Transporter: „Velmi dobrá na suchém i mokrém povrchu. Nízké riziko vzniku aquaplaningu (…). Nízký valivý odpor.“

Pneumatiky Nokian jezdí bezpečně a šetří palivo
Jak dokazují testy, pneumatiky Nokian zaručují opravdu vysokou bezpečnost a šetří palivo. Nejkratší brzdná dráha na mokrém i suchém povrchu může zachránit život a pomáhá vyhnout se vysokým nákladům v případě nehody. Zastavit včas je důležité obzvlášť na mokré vozovce, protože brzdná dráha je v takovém případě výrazně delší než na suché silnici. Díky nízkému valivému odporu spotřebují pneumatiky Nokian menší množství paliva. To oceníme především v letním období, kdy jezdíme častěji autem a musíme kupovat drahý benzín. Úspora paliva ovšem nesmí být vykoupena nižší bezpečností.

Pneumatiky musí být bezpečné jak na mokrém, tak na suchém povrchu. Při letních deštivých dnech musí pneumatiky zaručovat dobrou přilnavost na mokrém povrchu, letní bouřky vyžadují velkou odolnost před vznikem aquaplaningu. Pěkné počasí ovšem převažuje, proto jsou pro nás stěžejní i jízdní kvality na suchém povrchu. Pneumatiky by měly zajistit přesné a rychlé reakce na řízení a dobrou přilnavost; jen tak se můžeme cítit bezpečně a vychutnat si požitek z jízdy. Při dlouhých cestách na dovolenou oceňujeme rovněž příjemný jízdní komfort a minimální hlučnost.

Vítězná pneumatika Nokian Z G2 byla vyvinuta pro vysoké rychlosti sportovních vozů a u prodejců pneumatik je k dostání ve 34 rozměrech od 16 do 20 palců, pro rychlostní kategorie W (270 km/h) a Y (300 km/h). Pro SUV se vyrábí v 16 rozměrech od 17 do 22 palců, pro rychlostní kategorie V (240 km/h), W (270 km/h) a Y (300 km/h).

U místních prodejců pneumatik jsou pneumatiky Nokian výhodné i v montáži na ráfcích.

Informace o testech s kompletními výsledky je možné získat v těchto časopisech: Auto Bild 9/2012 + 8/2012, Auto Zeitung 6/2012, Auto Test 4/2012, Gute Fahrt 3/2012, Auto Bild allrad 4/2012, Pro mobil 4/2012, Firmenauto Transporter 4/2012, Auto motor sport 7/2012, ADAC Motorwelt 3/2012, Test 3/2012, ACE Lenkrad 2/2012, Sport auto 4/2012 a Auto Zeitung 15/2011.

www.nokiantyres.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!