Dunlop: Začala letní kampaň Nebuď sněhulák

29. června 2012, 0:00

Výrobce pneumatik Dunlop spustil kampaň Nebuď sněhulák, která má za cíl seznámit řidiče osobních automobilů s nevýhodami používání zimních pneumatik v letním období.

Podzim se pro majitele aut každoročně nese ve znamení přezouvání na zimní pneumatiky. Překvapivě však na přelomu dubna a května již nenásleduje hromadné přezouvání zpět na pneumatiky letní. Přitom zimní pneumatiky jsou navržené tak, aby zajišťovali řidičům bezpečnou jízdu v zimním období, nebo přesněji v období, kdy průměrné teploty pravidelně nepřekračují 7°C. V ostatních podmínkách se vyznačují sníženou funkčností právě při srovnání s pneumatikami letními.

 

Z průzkumu, který si nechal vypracovat výrobce pneumatik Dunlop, vyplynulo, že na jaře přezouvá na letní pneumatiky pravidelně pouze 55% českých řidičů. Dunlop na tuto skutečnost reaguje spuštěním kampaně Nebuď sněhulák, která má řidiče informovat o mnoha nevýhodách, které s sebou používání zimních pneumatik v letním období přínáší.

Kampaň probíhá na internetových stránkách, kde se řidiči dozví, proč by neměli během letního období obouvat zimní pneumatiky, a kde mohou ve fotografické soutěži vyhrát pneumatiky nové. Několik měst v České republice pak navštíví speciální tým, který bude oslovovat řidiče osobně. „O nevýhodách spojených s jízdou na letních pneumatikách v zimě bylo řečeno již mnoho. Doposud však nebyli řidiči dostatečně informováni, jak může jízda v letním období na zimních pneumatikách negativně ovlivnit jejich bezpečnost či celkový dojem z jízdy. To se nyní kampaní Nebuď sněhulák snažíme napravit,“ vysvětlila důvod vzniku kampaně Katarína Ardová, Cluster Marketing Coordinator CZ/SK/H.

Řidiči, kteří nepoužívají v letním období letní pneumatiky se musí připravit na vyšší spotřebu a hlučnost, delší brzdnou dráhu, horší ovladatelnost na mokru a rychlejší opotřebovávání. Co se týče brzdné dráhy na suché silnici, tak například při teplotě 20°C je brzdná dráha automobilu při brzdění na zimních pneumatikách z rychlosti 100 km/h delší o 6 metrů než v případě použití letních pneumatik, což zároveň znamená, že na místě, kde by automobil na letních pneumatikách již zcela zastavil, pojede automobil na pneumatikách zimních stále rychlostí 37 km/h.

Více se o kampani dozvíte na www.facebook.com/nebudsnehulak nebo www.nebudsnehulak.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!