MICHELIN a Audi: průkopníci hybridních technologií v motorsportu

2. července 2012, 0:00

Je to již šest let, kdy na stupních vítězů v závodu 24 hodin Le Mans stanul vůz s dieselovým pohonem, který představily společnosti MICHELIN a Audi.

Tyto dvě firmy opět vyhrály nejznámnější vytrvalostní závody na světě, když použily hybridní technologii dieselu a elektrického pohonu. André Lotterer, Marcel Fassler a Benoît Tréluyer vyhráli 80. ročník s vozem Audi R18 e-tron quattro.

Jako vítěz zahajovacích 24 hodin Le Mans v roce 1923, měl MICHELIN jasný cíl pro pokračování o 80 let později: podpořit dva ze svých partnerů Audi a Toyotu v jejich snaze o zviditelnění hybridních technologií v motoristickém sportu. Odpovědí byla zbrusu nová řada pneumatik MICHELIN ‘slick/intermediate’ pro prototypy LMP1.

Společné vítězství Audi/MICHELIN od roku 2000, znamenalo pro MICHELIN 15 vítězství v řadě na těchto závodech od roku 1998. Uplynulý víkend byl rovněž svědkem položení základů budoucnosti motorsportu. Futuristický prototyp Nissan-DeltaWing se zapojil do závodů 24 hodin Le Mans v tzv. “pokusné” kategorii.

Pro obutí tohoto jedinečného vozu, vyrobili inženýři MICHELINu revoluční přední obutí. Pouze 10 centimetrůl širokou a 5 kilo vážící pneumatiku, která vydrží dvakrát tolik co standardní pneumatika a zároveň je schopná jet i rychlostmi přes 300 kilometrů v hodině.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!