MICHELIN vyvíjí závodní hybridní pneumatiku: slick vhodný za mokra

9. července 2012, 0:00

Závod 24 hodin Le Mans 2012 zažije představení nové hybridní pneumatiky MICHELIN ‘slick intermediate’ pro prototypy LM P1 v rozměrech (přední náprava: 36/71-18 / zadní náprava: 37/71-18).

Tato novinka umožňuje řidičům pokračovat se závodními ‘slicky’ i za mokra – a to i v případě, že se na okruhu nacházejí suchá
místa. Závodníci tak nemusejí měnit kola za ‘intermediate’.

Nová hybridní pneumatika MICHELIN je výsledkem práce francouzských inženýrů, kteří optimalizují pneumatiky pro použití při
šírším spektru teplot a podmínek. Díky výjimečné délce okruhu (13.629 km) v Le Mans, je běžné, že se závodníci setkávají s různými podmínkami na trati. Nestálé počasí, rozdílné teploty nebo různá úroveň vlkhosti za dne i za noci jsou zde běžnými úkazy.

Výzkumníci společnosti MICHELIN se vždy snažili při vývojové fázi pneumatik myslet na specifika francouzského okruhu tak, aby navrhli závodní gumy, které dlouho vydrží. Dnes se jim za použití nových materiálů a architektury podařilo vyrobit všestranné obutí. Produktové řady společnosti MICHELIN pro vytrvalostní závody pro rok 2012, zahrnují rovněž pneumatiky pro nové vozy s hybridním pohonem AUDI a TOYOTA.

Letošního ročníku se zúčastní i NISSAN-DeltaWing. Pro toto vozidlo MICHELIN vyvinul male závodní pneumatiku (přední v rozměrech: 10/58-15 / vážící: 5kg). Při zkušebních jízdách na jedné sadě NISSANDeltaWing urazil 722 km.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!