Pneumatiky Bridgestone pro Ferrari FF

16. července 2012, 0:00

Společnost Ferrari si vybrala Bridgestone jako jednoho z dodavatelů pneumatik pro originální výbavu sportovních vozů FF s pohonem všech kol. Bridgestone zahájil dodávky sportovních pneumatik Potenza S001 výrobci legendárních sportovních vozů z Maranella koncem roku 2011.

„Jízdní výkony modelu Ferrari FF, jehož všechna kola jsou poháněna motorem V12 o výkonu 485 kW (660 k), kladou na pneumatiky mimořádné nároky. Bridgestone je potěšen, že pro tento úkol byla vybrána pneumatika Potenza S001,“ říká Edwin Van der Stad, ředitel prodeje obchodní jednotky Consumer Business Unit společnosti Bridgestone Europe.

Potenza S001 je vlajkovou lodí vysokovýkonných sportovních pneumatik Bridgestone navržených pro nejvýkonnější sportovní vozy na světě, jimž poskytuje vynikající ovladatelnost a extrémně rychlé reakce. Díky lehké konstrukci kostry pneumatiky a sníženému valivému odporu umožňuje tato pneumatika také nízkou spotřebu paliva. Potenza S001 již patří mezi pneumatiky dodávané sériově pro model Ferrari 458 Italia o výkonu 419 kW (570 k).

Bridgestone vyvíjí pneumatiky pro Ferrari a dodává je jako originální výbavu sériově vyráběných vozů z Maranella od roku 1990, kdy se pneumatiky Bridgestone poprvé objevily na modelu Ferrari 348. Od té doby dostala pneumatiky Bridgestone celá řada nejvýkonnějších modelů Ferrari, včetně vozů Enzo Ferrari a Superamerica.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!