Bridgestone uvádí na trh zimní pneumatiku Blizzak LM-32C pro menší užitkové vozy

9. srpna 2012, 0:00

Bridgestone rozšířil svou nabídku zimních pneumatik uvedením pneumatiky Blizzak LM-32C pro užitkové vozy odvozené od osobních automobilů a pro malé užitkové vozy s celkovou hmotností až 3 tuny.

V porovnání s předchůdcem LM-18C poskytuje nová lamelová pneumatika Blizzak LM-32C výrazně větší trakci na sněhu, lepší brzdění na mokru a o více než 10 % delší životnost.

„Pneumatikou LM-32C reagujeme na aktuální poptávku po těchto rozměrech pneumatik a zároveň jsme ji připravili pro vozidla nových velikostí,“ říká José Enrique Gonzalez, ředitel marketingu a podpory prodeje ve společnosti Bridgestone Europe.

Dlouhá životnost a vysoká odolnost
Bridgestone prodloužil životnost a zvýšil odolnost pneumatiky vývojem nové směsi pro vrchní vrstvu běhounu, směrového dezénu a nových lehčích konstrukčních materiálů. Nová směs pro vrchní vrstvu běhounu s vysokým obsahem siliky zlepšuje přilnavost na mokru a snižuje valivý odpor při současném zvýšení odolnosti vůči opotřebení. Zkoušky životnosti prováděné společností Bridgestone ukazují, že pneumatika Blizzak LM-32C má o 10% vyšší životnost než její předchůdce LM-18C. Na poháněné nápravě je opotřebení rovnoměrnější o 21%. Konstrukce pneumatiky LM-32C zahrnuje nový lehký vysokopevnostní nárazník pneumatiky a optimalizovaný tvar kostry, která zajišťuje vysokou odolnost v náročném provozu lehkého užitkového vozu.

Vylepšená přilnavost na sněhu a mokru se stabilními jízdními vlastnostmi
Směrový dezén běhounu vychází z pneumatiky Blizzak LM-32 pro osobní vozy a je navržen pro maximální výkon na sněhu a mokru bez kompromisu v oblasti ovladatelnosti na suchu. Kombinace pokrokových lamelových technologií Bridgestone nalézá uplatnění v různých blocích dezénu a pod různými úhly, aby byl maximalizován celkový počet hran pro lepší přilnavost na uježděném sněhu.

Příčné drážky s velkým objemem vytvářejí při jízdě ve sněhu velké střižné síly, což zaručuje značnou přilnavost na čerstvém, měkkém sněhu. Tyto drážky jsou kombinovány s hlubokými podélnými drážkami, které obstarávají rychlé odvádění vody a rozbředlého sněhu ze stopy, a tím i odolnost vůči akvaplaningu. Spojovací můstky a technologie 3D lamel společnosti
Bridgestone v ramenních oblastech zvyšuje tuhost bloků. To je důležité pro suverénní a stabilní jízdní vlastnosti dokonce i s těžkým nákladem.

Zkoušky na evropském zimním polygonu společnosti Bridgestone ve Švédsku (rozměr 175/65 R 14C na modelu Citroën Berlingo) prokázaly výrazná zlepšení v oblastech trakce a brzdění na sněhu a brzdění na mokru.

Pneumatiky Blizzak LM-32C, které nesou označení speciálních zimních pneumatik M+S a symbol „sněhové vločky“, se dodávají od roku 2012 v 9 rozměrech pro ráfky s průměrem 14 až 16 palců, s profilovými čísly 60-70 a rychlostními indexy R a T.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!