Skvělé výsledky pro Bridgestone v testech zimních pneumatik

26. října 2012, 0:00

Blizzak LM-80 se stal vítězem testu zimních pneumatik pro SUV organizovaného autokluby ADAC/ÖAMTC/TCS V testu nových zimních pneumatik pro SUV, který zveřejnil Autoklub ADAC dne 27. září, se jasným vítězem stal Blizzak LM-80 (rozměr 215/65 R 16 na vozu Volkswagen Tiguan).

Pneumatika LM-80 získala nejvyšší známky za spotřebu paliva a výkon na ledu a velmi dobré hodnocení za brzdění na mokru a sněhu.

„Pneumatika Blizzak LM-80 je vítězem a ‚velmi doporučeníhodná‘“ (ADAC) Tento triumf následuje po prvním místě pneumatiky LM-80 v testu zimních pneumatik, který byl zveřejněn v září autoklubem ACE (Auto Club Europa) a německou sítí technických kontrol GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung). Tím je potvrzen nejlepší celkový výkon pneumatiky Blizzak LM-80 ve své třídě.

Blizzak LM-32 získal nejvyšší hodnocení časopisu Auto Bild
Konkurenceschopné výkony pneumatiky Blizzak LM-32 na sněhu, mokru a suchu byly potvrzeny novým testem zimních pneumatik, jehož výsledky zveřejnil časopis Auto Bild ve svém vydání 40/2012. Pneumatika Blizzak LM-32 patří mezi pouze 3 produkty ze 42 testovaných značek, které obdržely nejvyšší hodnocení „velmi doporučeníhodná“ za celkový výkon.

„Blizzak LM-32 se vyznačuje vynikající ovladatelností a krátkými brzdnými dráhami ve všech podmínkách s dobrou odolností vůči aquaplaningu, dlouhou životností a dobrým komfortem.

Velmi doporučeníhodná.“ (Auto Bild č.40/2012)
Blizzak LM-32 na vrcholu žebříčku v testu ADAC/ÖAMTC/TCS podle vlastností na sněhu Konkurenceschopnost pneumatiky Blizzak LM-32 potvrdily také nejnovější testy zimních pneumatik organizované předními evropskými autokluby (ADAC, TCS a ÖAMTC), které pneumatice Bridgestone přiznaly nejvyšší známky za výkon na sněhu. Ve výsledcích zveřejněných 27. září 2012 udělil ADAC pneumatice LM-32 (rozměr 205/55 R 16 na vozu Škoda Octavia) hodnocení „doporučeníhodná“ za celkový výkon a upřednostnil ji před 10 dalšími testovanými zimními pneumatikami konkurenčních značek.

„Výsledky pneumatiky Blizzak LM-32 na sněhu jsou na ‚velmi doporučeníhodné‘ úrovni.“

(ADAC) Nastal čas pro výměnu pneumatik
Uvedené výsledky testů přicházejí v okamžiku, kdy v Evropě nastává vhodná chvíle pro výměnu letních pneumatik za zimní. Speciální konstrukce zimních pneumatik zvyšuje přilnavost a bezpečnost za snížených teplot a mrazivého počasí. Ve svých směsích používají materiály, které zůstávají měkké a poddajné i za nižších teplot, zatímco konstrukce dezénu s lamelami
zvyšuje „hranový efekt“ a přilnavost na ledu a sněhu.

Přednosti i při teplotách „nad nulou“
Zimní pneumatiky jsou neporovnatelně efektivnější než letní pneumatiky nejen na zmrzlém povrchu, ale poskytují také lepší přilnavost a bezpečnost ve všech zimních podmínkách.

V chladném počasí začínají směsi letních pneumatik tvrdnout, zatímco zimní směsi jsou připraveny odvádět v těchto podmínkách nejlepší výkony. Na silnicích pokrytých sněhem nebo ledem je tento rozdíl v oblasti přilnavosti ještě nápadnější. Interní testy společnosti Bridgestone a některé testy prováděné nezávislými organizacemi1 ukazují, že na sněhu může být brzdná
dráha na letních pneumatikách téměř třikrát delší než na zimních pneumatikách!

Bridgestone jako výrobce pneumatik proto důrazně doporučuje výměnu letních pneumatik za zimní již při příchodu chladnějšího počasí, nikoli až při prvním sněžení.

 Zdroj: Tisková zpráva Bridgestone

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!