Tuto zimu více než 20 vítězství v testech pro pneumatiky Nokian

30. listopadu 2012, 0:00

Zimní pneumatiky Nokian jsou s hodnoceními „příkladná“, „vysoce doporučovaná“ a „velmi dobrá“ vítězi testů zimních pneumatik prováděných v roce 2012 německými automobilovými časopisy Auto Bild, Auto motor sport a AUTOStraßenverkehr.

Ve více než 20 testech zimních pneumatik uskutečněných letošní zimu automobilovými časopisy v Německu a dalších evropských zemích se pneumatiky Nokian vyšplhaly na samotný vrchol všech testovaných pneumatik. Finské pneumatiky získaly rovněž nejvyšší hodnocení „dobrá“ od německého automobilového klubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest.
Auto Bild hodnotí pneumatiku Nokian WR A3: „Silné stránky: vynikající jízdní stabilita na sněhu, mokru i suchu, přesné reakce na pokyny řízení a vysoká kontrola směru, nejkratší brzdná dráha na mokru a suchu, nízká spotřeba paliva.“ „Vynikající jízdní vlastnosti na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu a přesné reakce na řízení“, tak pneumatiku Nokian WR D3 vyzdvihuje časopis Auto motor und sport. Pečeť kvality s hodnocením „nejlepší v testu AUTO“ získala od časopisu AUTOStraßenverkehr, který ve svém titulku oceňuje její „vynikající výkony na sněhu“.

Nokian je rovněž vítězem testu zimních pneumatik německého odborného časopisu pro vozové parky Firmenauto
V testech roku 2012 uvádí ADAC o pneumatice Nokian WR D3: „Silné stránky: velice vyvážená pneumatika, dobrá na sněhu, jízdní vlastnosti na vysoké úrovni.“ Stiftung Warentest ji doporučuje jako „Naše volba“. V německém odborném časopise pro vozové parky Firmenauto (11/2012) a v testech uskutečněných nejvýznamnějšími automobilovými časopisy ve Švédsku, Norsku, Finsku a Rusku obsadila rovněž nejvyšší pozice.

Zimní pneumatika Nokian vyniká rovněž jako „vysoce doporučovaná“ v testech zimních pneumatik, které v roce 2012 uskutečnily německý automobilový časopis Auto Zeitung, evropský autoklub ACE, německá síť stanic technických kontrol GTÜ, rakouský automotoklub ÖAMTC, švýcarský autoklub TCS a asociace ARBÖ (rakouská asociace motoristů, motocyklistů a cyklistů), a jako „velmi dobrá“ v německém časopisu pro karavany Pro mobil, časopisu pro vozové parky Firmenauto Transporter a časopisu Lastauto omnibus Transporter. Německý automobilový časopis Gute fahrt ji doporučuje jako „nejlepší pneumatiku“.
Nokian se řadí mezi „nejlepší zimní pneumatiky pro kompaktní a středně veliká vozidla“, „nejlepší zimní pneumatiky pro středně veliká sportovní vozidla“ a „nejlepší zimní pneumatiky pro SUV vozidla“, píše Auto Bild a zároveň uvádí, že v těchto třídách je „doporučovaná“. „Doporučovaná“ je také německými automobilovými časopisy Auto Test, Sport auto a Auto Bild sportscars, Auto Bild Allrad ji hodnotí jako „dobrá“.

Četná vítězství v testech a všechny nadstandardní výsledky testování ukazují jedinečnou jízdní bezpečnost zimních pneumatik Nokian Tyres, jednoho z nejvýznamnějších odborníků na zimní pneumatiky, ale zároveň potvrzují skvělou image této severské prémiové značky.

Velmi dobré a dobré známky pro pneumatiku Nokian WR A3 od časopisu Auto Bild: 1- na sněhu, 2+ na suchu, 2 na mokru a 1 pro spotřebu paliva
Auto Bild, největší evropský automobilový časopis, hodnotí zimní pneumatiku Nokian WR A3 známkami 1- na sněhu, 2+ na suchu a 2 na mokru. Pneumatika Nokian je extrémně bezpečná, když brzdí na mokrém i suchém povrchu: nejkratší brzdná dráha ze všech zimních pneumatik. Za nízkou spotřebu paliva byla ohodnocena známkou 1. Její obecně „vyvážené výkony“ ocenil Auto Bild pečetí kvality „příkladná“.

Pneumatika Nokian WR D3, vítěz testu časopisu Auto motor und sport, je bezkonkurenční především při jízdě na sněhu: „Pneumatika Nokian je se svými 99 body z celkových možných 100 bodů na sněhu jednoznačným vítězem,“ říká titulek k výsledkům testu tohoto proslulého automobilového časopisu. „Vynikající brzdné vlastnosti, záběr, stabilita při průjezdu zatáčkami a z toho vyplývající bezpečnost na sněhu“ jsou klíčovými vlastnostmi dobré zimní pneumatiky. „Tak je tomu u pneumatiky Nokian WR D3, která vynikala ve všech disciplínách na sněhu. … Tato finská pneumatika je ovšem bezpečná i na mokrém povrchu a výsledky testování jejích vlastností na suchu jsou rovněž vynikající: celkový vítěz testu.“

AUTOStraßenverkehr pěje na pneumatiku chválu v celkovém hodnocení, především vyzdvihuje „vynikající přilnavost na sněhu, vyváženou jízdní stabilitu, velmi dobré brzdné vlastnosti na suchu a nízkou míru hlučnosti“. „V rozmanité řadě zimních pneumatik, které jsou v současnosti na trhu dostupné, pneumatika Nokian WR D3 významně vyniká. Na sněhu je bezkonkurenční, na mokru spadá do dobrého průměru a na suchém povrchu je absolutně bezpečná. Finský produkt prokazuje své skvělé vlastnosti i mimo testovací okruh na pólu. Příjemný vedlejší efekt: za cenu 118 euro se vítěz testu neřadí mezi nejdražší kandidáty.“

Největší evropský automobilový klub ADAC ve svém hodnocení neuvádí žádné slabé stránky pneumatiky Nokian. Získává známku „dobrá“ ve všech testovacích kritériích: „mokro“, „sníh“, „sucho“, „spotřeba paliva“, „led“ a „opotřebení“.
K hodnocení „dobrá“ dospívá v odpovídajících disciplínách rovněž test Stiftung Warentest. Rakouský automotoklub ÖAMTC uvádí: „dobrá na suchu a mokru, stejně jako na sněhu“, švýcarský autoklub TCS hodnotí: „Silné stránky: dobře vyvážená pneumatika, dobrá ve všech disciplínách, které mají dopad na bezpečnost“.

Nokian WR D3, odborník na sníh, je jasným vítězem
„S nejvyššími hodnoceními na sněhu si pneumatika Nokian zajišťuje celkové druhé místo,“ shrnuje výsledky testu časopis Auto Zeitung. Jedná se o jednoznačného vítěze v disciplínách na sněhu. „Pneumatika WR D3 je odborníkem na sněhové podmínky. Má bezkonkurenční přilnavost a rychle a přesně reaguje na pokyny řízení. Další silnou stránkou je její záběr. … Vynikající brzdné vlastnosti na mokrém povrchu.“ Firmenauto vyzdvihuje její vlastnosti a hodnotí ji jako „jednoznačně doporučovanou“. „Bezpečnost v zimních podmínkách“ a „bezpečnost v suchých podmínkách“ jsou vyzdvihovány testem ACE: „Finská pneumatika Nokian přesvědčila neuvěřitelně krátkou brzdnou dráhou na suchém asfaltu.“

Sport auto shrnuje vlastnosti pneumatiky Nokian WR A3 slovy: „Vynikající přilnavost na sněhu i mokrém povrchu, výjimečná vyváženost, bezpečné a přesné reakce na řízení a krátká brzdná dráha.“ Auto Bild sportscars popisuje silné stránky: „Přesvědčivě rychlá a přesná, s krátkou brzdnou dráhou na suchém povrchu, stabilní na mokrém povrchu a s nízkým valivým odporem.“ Auto Bild Allrad hodnotí pneumatiku Nokian WR A3 následovně: „Silné stránky: velmi krátká brzdná dráha na suchém povrchu, příznivá cena.“

Auto Bild testoval 75 zimních pneumatik: pro sportovní vozidla s rozměrem 225/40 R 18 V, pro kompaktní a středně veliká vozidla s rozměrem 205/55 R 16 H, pro středně veliká sportovní vozidla s rozměrem 225/45 R 17 V a pro vozidla SUV s rozměrem 235/55 R 17. Testován byl rovněž rozměr 205/55 R 16 H, a to 13 top značek na trhu u Auto motor sport, AUTOStraßenverkehr a Firmenauto, 16 zimních pneumatik u ADAC a Stiftung Warentest, 8 prémiových zimních pneumatik u Auto Zeitung a 13 zimních pneumatik u Auto Test. Sedm běžně dostupných pneumatik o rozměru 215/65 R 16 také srovnával test zimních pneumatik ACE. 8 top zimních pneumatik o rozměru 225/40 R 18 V prokazovalo své vlastnosti v tvrdých testovacích podmínkách časopisu Sport auto, 9 pneumatik o rozměru 225/45 R 17 V v testu Auto Bild sportscars a 7 o rozměru 235/55 R 17 v testu Auto Bild Allrad. Promobil, Firmenauto Transporter a Lastauto omnibus Transporter porovnávaly vlastnosti 5 pneumatik o rozměru 235/65 R 16 C.
Zimní pneumatiky Nokian WR jsou u prodejců k dostání v 71 rozměrech, od 13 do 20 palců, v rychlostních indexech T až W (190–270 km/h). Tyto zimní pneumatiky byly speciálně vyvinuty pro evropské klimatické podmínky a vysoké rychlosti na evropských dálnicích.

Zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta vyvinuté pro drsnější skandinávské zimy zvítězily v testech uskutečněných finskými automobilovými časopisy Tuulilasi a Tekniikan Maailma, švédskými časopisy Vi Bilägare a Aftonbladet BIL, norskými časopisy Motor/NAF a Auto, Motor og Sport a největším ruským automobilovým časopisem Za Rulem. Pneumatika Nokian WR D3, určená pro mírnější evropské zimy, se v testu švédského časopisu Auto motor sport umístila rovněž na vysokých příčkách.
Pro výměnu pneumatik Nokian můžete využít služeb nejbližšího prodejce, kde jsou zimní pneumatiky Nokian výhodné i v montáži na ráfcích. Staré zimní pneumatiky by měly být vyměněny v okamžiku, kdy hloubka dezénového vzorku dosáhne 4 milimetrů.

Zdroj: Tisková zpráva Nokian Tyres

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!