Hankook: Nový online nástroj „Label Finder“ pomáhá spotřebitelům s jejich nákupem

11. prosince 2012, 0:00

S náskokem před uvedením v platnost povinného štítkování od 1.11.2012 v celé EU, nechal prémiový výrobce pneumatik Hankook testovat jeho celou výrobní řadu dle testovacích metod, tak jak ukládá novela EU.

Výsledky pro přilnavost na mokru, využití paliva a vnějšího hluku mluví samy za sebe. Většina dostupných produktů Hankook již září na trhu s vynikajícími výsledky testů, dle kritérií používaných pro štítkování, a tím opět dokazuje svou prémiovou kvalitu a pokročilou technologii.

Navíc s okamžitou platností Hankook nabízí novou službu pro návštěvníky svých webových stránek. V rámci aktuální diskuze ohledně štítkování pneumatik vytvořila společnost Hankook tzv. „Label Finder“ – vyhledávač štítků. Tento online nástroj nabízí orientaci a pomoc spotřebitelům i obchodníkům a na domovských stránkách www.hankooktire-eu.com se dozvíte více pod odkazem „tire label search“. „Label Finder“ poskytuje přehled výsledků štítkování u každého dezénu pneumatik Hankook a také poskytuje uživatelům možnost porovnání různých dezénů a rozměrů pneumatik s ohledem na brzdění na mokru a spotřebu paliva.

„Naše produkty byly vždy navrženy s důrazem na bezpečnost a životní prostředí už dlouho před vznikem nových směrnic EU, “ stručně vysvětluje Jin Wook Choi, prezident a generální ředitel evropské divize společnosti Hankook. „V důsledku našich průběžných investic do výzkumu cca padesát procent všech rozměrů našich současných pneumatik pro osobní automobily Ventus S1 evo (K107), Ventus Prime2 (K115) a Kinergy Eco (K425) již dosáhly vrcholu certifikace štítků CA nebo BB pro daný segment trhu".

Pneumatiky Hankook již vyhrály v různých testech letních pneumatik a také jsou od samého začátku, co se štítků týče, hodnoceny jako vynikající a poskytující top hodnoty v brzdění na mokru, valivém odporu a také v hlučnosti. Prototypy s označením „AA“ základních produktů Hankook, kterými jsou Ventus S1 evo² (K117) a Kinergy Eco (K425), již byly představeny v rámci letošní mezinárodní výstavy pneumatik "Reifen Essen". Obě „AA“ verze by měly být uvedeny na trh v roce 2013.

„Kupující pneumatik profitují z našeho „Label Finder“ z důvodu větší transparentnosti pneu. Tento „vyhledavač“ nabízí jednotlivé modely a velikosti pneumatik a pomocí něj lze snadněji porovnávat pneu mezi sebou podle parametru bezpečnosti, provozní účinnosti a ekologie ", dodává Hee-Se Ahn, Vice-prezident pro marketing a prodej společnosti Hankook Tire v Evropě. Zároveň však připomíná, že velké množství příslušných vlastností pneumatik není uvedeno na etiketě. Avšak podrobné konzultace ve specializovaných obchodech s pneumatiky, stejně jako výsledky zkoušek z nezávislých časopisů a sdružení, jsou a zůstávají dalšími informačními nástroji pro rozhodování při nákupu pneumatik. 

Zdroj: Tisková zpráva Hankook

 
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!