ContiSportContact 5 je vítězem testu magazínu AutoBild sportscars

15. dubna 2013, 11:49

V testu letních pneumatik magazínu AutoBild sportscars (vydání 4/13) se pneumatika ContiSportContact 5 umístila na nejvyšší příčce a získala titul „příkladná“. Redaktoři zdůraznili především „příkladný handling na mokré i suché vozovce“, jakož i „perfektní přesnost řízení“ a „vynikající bezpečnostní rezervy při aquaplaningu“. Testovacím vozem redakce byl Mini Coupé John Cooper Works s rozměrem pneu 225/35 ZR 18.

ContiSportContact 5 je pneumatika pro sportovní vozy všech kategorií, od kompaktních až po ty luxusní. Continental nabízí sportovní pneumatiky o rozměru 17 a 18 palců s profilovým číslem 50 až 35, které jsou schváleny pro rychlosti až 300 km/h.

Redaktoři do testu opět zahrnuli i levné pneumatiky čínského výrobce. Magazín uvádí, že takovým výrobkům je lepší se vyhnout – ledaže byste jezdili pouze za hezkého počasí. „Levná čínská pneumatika má problémy při brzdění“. Ani údaje na EU štítcích pro značení pneumatik neušly kritice: „Evidentně se ne všichni výrobci drží pravidel“, zkonstatovali redaktoři při zkoušce jízdních vlastností za mokra.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!