Obří pneumatiky od Bridgestone

15. července 2009, 0:00

Velké a extrémně velké terénní radiální pneumatiky pro stavební a těžební vozidla začala v těchto dnech vyrábět společnost Bridgestone Corporation ve svém novém japonském závodě Kitakyushu.

Rostoucí globální poptávka po nerostných surovinách a související nárůst těžby vyvolal během několika uplynulých let výraznou nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou v segmentu velkých a extrémně velkých terénních radiálních pneumatik. Očekává se, že ve střednědobém až dlouhodobém horizontu tato poptávka dále poroste. Dokonce i během současné globální hospodářské recese zůstal odbyt velkých a extrémně velkých terénních radiálních pneumatik Bridgestone na stabilní úrovni. Tyto tržní okolnosti přiměly firmu Bridgestone k urychlení příprav na spuštění výroby v novém závodu Kitakyushu. Závod Kitakyushu je první továrnou na výrobu nových pneumatik, kterou Bridgestone otevřel v Japonsku od roku 1976, kdy byl uveden do provozu výrobní podnik Bridgestone ve městě Hofu.

Bridgestone dosud vyráběl velké a extrémně velké terénní radiální pneumatiky ve svém závodu Shimonoseki. Nedávným zahájením produkce v závodu Kitakyushu si Bridgestone ještě víc upevnil pozici pro dodávky těchto technologicky vyspělých pneumatik zákazníkům po celém světě. Bridgestone bude i v budoucnosti zvyšovat výrobní kapacitu pro velké a extrémně velké terénní radiální pneumatiky a očekává, že ve druhé polovině roku 2012 bude souhrnná produkce obou závodů přesahovat současnou úroveň o 30 %.

Bridgestone představil v roce 2001 tehdy největší pneumatiku na světě s označením 59/80R63 V-Steel E-Lug S. Na toto obutí spoléhají obrovské sklápěče s užitečnou hmotností 380 až 400 malých tun (1 malá tuna = 907,18 kg) pro báňský průmysl. Pneumatika je vysoká 4,02 m a 1,47 m široká. Nominální nosnost pneumatiky 59/80R63 V-Steel E-Lug S je 101 metrických tun, zatímco samotná pneumatika váží 5,1 metrické tuny.

Každá nová generace důlních vozidel je větší a větší, aby klesaly provozní náklady těžařských společností. Odpovídajícím způsobem se zvyšují i nároky na jejich pneumatiky, které musí vynikat robustní konstrukcí, jež unese i ten největší náklad na světě. Příkladná odolnost se musí samozřejmě snoubit s dlouhou životností. Firma Bridgestone je vedoucí značkou v tomto segmentu trhu a udává směr ve vývoji extrémních pneumatik, jejichž rozměry jsou stejně impozantní jako jejich schopnosti.
Základní informace o novém závodě Bridgestone Kitakyushu Adresa: 2–2–2, Hibiki-cho, Wakamatsu-ku, město Kitakyushu, prefektura Fukuoka Produkty: velké a extrémně velké terénní radiální pneumatiky pro stavební a těžební vozidla Ředitel závodu: Yoshikazu Seki Zahájení výroby: červen 2009 Počet zaměstnanců: 329 (plánovaný stav do roku 2012) Výrobní kapacita (hmotnost nových pneumatik): 80 tun/den (plán pro druhou polovinu roku 2012)

Autor: převzato AUTOJOB 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!